“10 Ayda Esnafımıza 18 Bin İcra Geldi” “Türkiye 3. Bir Seçimi Kaldıramaz”

 

YESKKK Başkanı Mustafa Salman Gazetemize Çarpıcı Açıklamalar:

Yeni Esnaf Sanatkârlar ve Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Mustafa Salman, 1 Kasım seçimleri öncesi gazetemize özel çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Yeni Esnaf Sanatkârlar ve Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Mustafa Salman, Türkiye’nin üçüncü bir seçimi kaldıramayacağını belirterek 1 Kasım seçimlerinden tek parti iktidarının çıkmasını umduğunu belirterek, erken seçimin esnafa yansımasını şu şekilde ifade etti “ 10 ayda Esnafımıza 18 Bin tane İcra Geldi”

“7 Haziran seçimleri sonucunda hükümet kurulamaması ile başlayan süreçte en çok zarar gören gruplardan birisi olan esnaf, 1 Kasım seçimlerinde aynı olayları yaşamak istemiyor” diyen Salman Türkiye’nin Kasım’dan sonra bir seçim daha kaldıramayacağını belirten esnaf, seçimlerde sandıktan tek parti iktidarının çıkmasını umduklarını belirtti. Seçimlerin esnafa olan etkisi üzerinde konuşan Yeni Esnaf Sanatkârlar ve Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Mustafa Salman, önemli açıklamalarda bulundu.

Okul zamanında esnaflarının işlerinin iyi gittiğini belirten Salman, “Okul öncesi alışverişleri Adıyaman esnafı açısından iyi geçti. Ama işlerin iyi olmasının sebebi vatandaşların mecburi ihtiyaçlarının olması nedeniyle oldu. Her sene okul döneminde bu yoğunluklar yaşanıyor. Önümüzdeki seçimlerde tüm esnaflar için en geçerli yol tek parti iktidarıdır. Eğer bu halk tek başına iktidarı veremiyorsa, geçen dönemde muhalefetin yaptığı hataların tekrarlanmasını istemiyoruz. Çünkü bu konuda en fazla zarara uğrayanlar esnaflar olmuştur. Tek başına iktidar olmasa bile partilerin koalisyona hazırlıklı olması gerekiyor. Ama tek başına iktidarın olması biz esnaflar için en ideal olaydır. Bu seçimlerden tek başına iktidara çok yakın bir sonuç çıkacağına inanıyoruz. Umarız öyle de olur” dedi.

Türkiye’nin üçüncü bir seçimi kaldıramayacağını belirten Başkan Salman, “Seçimlerden tek başına iktidar kararı çıkmaz, koalisyon kurma çalışmaları da başarısız olursa, Türkiye’nin bugüne kadar olan kazanımlarının da heba olacağına inanıyorum. Bu senaryoyu hiç düşünemiyorum. Durum böyle olursa aklımıza gelmeyen daha kötü şeylerde başımıza gelebilir. Bu ülke üçüncü bir seçimi kaldıramaz. Bu kaosların yaşanmaması için 1 Kasım seçimlerinde tek başına iktidar temennimiz var. Ama olmuyorsa da iyi bir koalisyon hükümeti kurulup memleketinin önünün açılması gerekiyor” diye konuştu.

Haber: Mustafa POLAT

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir