112 Acil Vatandaşa Şarkı Mı Dinletiyor?

Olası bir asayiş ya da hastalık olayında 112 acil servisi arayan vatandaşlar telefona geç cevap verilmesinden yakındılar.

112’yi arayan vatandaşlar saniyelerce telefonda müzik dinlemek zorunda kaldıklarını belirterek “Adı acil servis ama aceleleri yokmuş gibi davranıyorlar” dediler.

153, 155, 156 ve özellikle 112 gibi acil numaralar arandığı zaman anında telefona verebilecek bir personelin telefon başında oturması gerektiğini belirten vatandaşlardan İsmet Özkan, konuyla ilgili olarak serzenişini dile getirerek şunları söyledi: “Acil bir durumda 112’yi arıyoruz ancak müzik dinlemek zorunda kalıyoruz. Bunun adı acilse telefona da acil cevap verilmeli. Ben şahsım adına üzüldüm. Böyle ciddi bir kurumda bu tür bir uygulama yapılması bizleri üzdü.”

Bir başka vatandaş Hasan Kandemir ise bu tür kurumlarda aciliyetin had safhada olması gerektiğini belirterek “İnsan hayatı her şeyden önemlidir. Önceki gece Müze civarında bir kaza oldu ve arayıp bildirmek istedik. Maalesef saniyelerce müzik dinlemek zorunda kaldık. Ben kulaklarıma inanamadım önce. Ancak çok tepkiliyim yetkililerin bu konuda bir tedbir alması gerektiğini düşünüyorum” dedi.

Haber: Mustafa Polat

Bu Haberi Gördünmü!

Jumbo Kuşlar Bin Liradan Alıcı Buluyor

Adıyaman’da Muhabbet ve Doğa Kuşları Yetiştiriciler Derneği tarafından her hafta kurulan mezatta, muhabbet ve kanarya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir