112 Başhekimi Dr. Küçükkelepçe “Adıyaman 112 Komuta Merkezi 37 Bin 402 Vakaya Müdahale Etti”

Adıyaman 112 komuta kontrol merkezi ekipmanı ve personelleriyle, Adıyaman merkez, il, ilçe ve köylerine 4 ile 30 dakika süre içerisinde ulaşarak kesintisiz sağlık hizmeti veriyor.

Adıyaman 112 komuta kontrol merkezi ekipmanı ve personelleriyle, Adıyaman merkez, il, ilçe ve köylerine en kısa süre içerisinde ulaşarak kesintisiz sağlık hizmeti veriyor.

112 Acil Sağlık Hizmetleri Başhekimi Dr. Osman Küçükkelepçe , yaptığı açıklamada, servis hizmetindeki 34 ambulans ile 2014 yılında 37 bin 402 vakaya müdahale ettiklerini söyledi.

Adıyaman 112 Komuta Kontrol Merkezi yönetiminde yaklaşık 350 civarında personelin görev yaptığını belirten Küçükelepçe, “2014 yılı içerisinde il ambulans servisliği başhekimliği olarak37 Bin 402 vakaya müdahale ettik. Tabi bunların içerisinde iş kazaları trafik kazaları protokol kazaları görevlerimiz var, toplam 2249 civarında trafik kazalarına müdahale ettik, 166 intihar vakalarımız oldu 2014 yılı içerisinde. Bunların yüzde 98’ine yani şehir içerisinde ki vakalarımıza ilk 10 dakika içerisinde ulaşabildik. Kırsal alanda bulunan vakalarımıza ise yüzde 87 ilk yarım saat içerisinde ulaşabilip müdahale edebildik. İl genelinde şuan 21 a tipi istasyonumuz var bunların 1 tanesi hekimli , diğer 20 tanesi  Paramedik ve Att çalışan istasyonlarımız. Bu istasyonlarımız ile Adıyaman il genelinde ve ilçelerimizde hizmet vermekteyiz. Bunların dışında 5 adet B1 tipi dediğimiz kamu hastanelerine entegre ettiğimiz istasyonlarımızda acil sağlık hizmetlerini veriyoruz. 34 adet acil yardım ambulansımız var 350 civarında personelimiz var 7/24 esasına dayalı çalışmaktayız. İl genelinde 5 istasyonumuz var ve Kahta’da Narince istasyonumuzu hizmete başlatacağız, tabi istasyon denetimlerimiz devam ediyor. Rutin 3 ayda bir kalite denetimlerimiz oluyor, bunun dışında mesai içi ve dışında habersiz denetimlerimiz devam etmekte. Bu durumda personelimizi motivasyonu ve işe sahip çıkması ve işine sarılması bizim için önemli çünkü Örneğin Gerger ilçesine her zaman gidemiyoruz. Ama Gerger ilçemizde bulunan personelimizin de kendilerinin takip edildiğini bilmeleri bu denetimlerde de bizim acil olan insanlarımızın da sağlık hizmeti götürdüğünün bilincinin oluşturulması ve bunun devam etmesi bizim amacımızdır bu denetimlerde. Allah izin verirse amirlerimizin de desteği ile buna devam edeceğiz.” Dedi

İlk Sırada Medikal olaylar yer alıyor.

Konuşmasının devamında Küçükkelepçe “112 komuta merkezimizi arayan çağrılarda personelimizin ettiği müdahalede 31 bin 172 ile Medikal vaka ile karşılaştık. Daha sonra ise 2014 yılında ki vaka sayılarımız şöyle;  Diğer Kazalar 2 Bin 396, Trafik Kazaları 2 Bin 249, Sağlık Tedbirleri 542, Yaralama 474, Diğer vakalar 218, İntihar 166,  İş Kazası 107 yangın 65, Protokol 11, ve Belirtilmeyen vakamız ise 2 yani toplamda  37 bin 402 vakaya müdahale ettik.

Haber Merkezi

Bu Haberi Gördünmü!

Jumbo Kuşlar Bin Liradan Alıcı Buluyor

Adıyaman’da Muhabbet ve Doğa Kuşları Yetiştiriciler Derneği tarafından her hafta kurulan mezatta, muhabbet ve kanarya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir