manşet

120 Adıyamanlı Hacı Adayımız Kutsal Topraklara Doğru Gitti Dualar da Onlarla Birlikte Yola ÇIKTI

 

 

İnanç turizminin önemli merkezleri arasında yer alan Adıyaman’da ilkinin ardından ikinci hacı kafilesi dualarla ve gözyaşlarıyla yola çıktı.

Yüzlerce vatandaşımız hacı adaylarını uğurlamak için İl Müftülük binaıs önünde bir araya gelirken, gözyaşları ve mutluluğun aynı anda yaşanması dikkatlerden kaçmadı. Hac ibadetini yerine getirmek üzere kutsal topraklara gidecek hacı adayları, gözyaşlarına hakim olamazken, gururları da gözlerinden okundu. İnanç turizminin önemli merkezleri arasında yer alan ilimizden kutsal topraklara gitmek için yola çıkan vatandaşların aileleri de gözyaşlarına hakim olamazken, İl Müftülüğü önünde güzel görüntüler oluştu.

Kuran’ı kerim ve Ezanların okunmasının yanı sıra ilahilerin de ardı ardı ardına söylenmesi güzelliğe yarı bir renk kattı.  Hac ibadetini yerine getirmek üzere kutsal topraklara gidecek hacı adayları için tören düzenlendi.  Adıyaman Müftü M. Ali Öztürkçü, konuşmasında, hacı adaylarının kutsal topraklarda yapması gerekenleri anlattı. Öztürkçü, ikinci hacı adaylarının 120 kişi ve iki kafileden oluştuğunu belirtti. Törenin ardından hacı adayları Türkçe, Arapça ve Kürtçe okunan ilahiler eşliğinde uğurlandı. Oldukça heyecanlı ve sevinçli oldukları görülen hacı adayları, yakınlarıyla vedalaşarak otobüsle Şanlıurfa Havaalanı’na hareket etti.

Hacı adaylarından Osman Yılmaz, heyecandan dolayı gözyaşlaırna hakim olamadığını belirterek “ Böyle bir güzellik yok. İlk olarak askere gittiğimde bu kadar heyecanlanmıştım 65 yaşındayım ve hayatımda ilk defa bu kadar heyecanlandım. Allah gidemeyenlere de nasip etsin. Gitmek isteyip gidemeyenlere de niyetlerine göre sevaplar yazsın inşallah” dedi.

Bir başka Hacı adayı Leyla Kolbaşı ise, 55 yaşında olduğunu ve bu yaşta hacca gitmenin nasip olduğunu belirterek “ Allah’a çok şükür ki bu günleri görmek bizlere de nasip oldu. Gidemeyenlere nasip olsun inşallah” dedi.

Yüzlerce vatandaşın katılım yaptığı uğurlama töreninde tanıdık simalarda yer aldı. Adıyaman Vali Yardımcısı Murat Sözen ve İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Sami Işık’ta hazır bulundu.

Haber: Mustafa POLAT

 

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir