15 Temmuz Kahraman’ına Vefa Ziyareti

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz’daki darbe girişimi sırasında Özel Kuvvetler Komutanlığını ele geçirmek isteyen darbeci general Semih Terzi’yi vurduktan sonra şehit edilen Astsubay Ömer Halisdemir’in memleketi Niğde’nin Bor ilçesindeki kabri, 15 Temmuz’un yıl dönümünde Türkiye’nin dört bir tarafından gelen vatandaşların ziyaretçi akınına uğruyor.

Yaptığı kahramanlıkla darbe girişiminin seyrini değiştiren Ömer Halisdemir’in, ilçeye bağlı Çukurkuyu Beldesi’nde bulunan kabrini ziyaret için

Konya’dan Kilis’e, Bilecik’ten Adıyaman’a ülkenin dört bir yanından gelen 7’den 70’e çok sayıda vatandaş, gözyaşı döküp dua ediyor.

Ülkü Ocakları Adıyaman İl Başkanı Ali Önat’ta, Niğde’de Şehit Ömer Halisdemir’e vefa ziyaretinde bulundu.

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Özel Kuvvetler Komutanlığında darbeci generali vurduktan sonra şehit edilen Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir’in, Niğde’deki kabri, yıl dönümünde vatandaşlarla doldu taştı.

Ziyarete ilişkin açıklamada bulunan Önat, “Kahramanlar can verir yurdu yaşatmak için dedik ve yiğit bir vatan evladının toprağına yüz sürmeye geldik.” diye konuştu.

Niğde Ülkü Ocakları İl Başkanı Süleyman Sami Peker ve Ocaklı gençlerce karşılanan Önat, “Türk Vatanı ve Türk milleti uğrunda canını tereddütsüz feda eden şehidimiz Ömer Halisdemir’in kardeşi Soner Halisdemir ve ailesi ile vatandaşlarımıza yeniden başsağlığı dilemek, yiğit yürekli bayrak sevdalılarına sarılmak, muhabbet etmek fırsatı bulduk. Bu vesileyle, Ömer Halisdemir şahsında 249 şehidimizi ve tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve dua ile anıyor, gazilerimize ve Türk milletinin her ferdine saygı ve selamlarımızı göndermek istiyoruz. Ahlaklı, erdemli, imanlı ve vatan aşkıyla dolu genç ülkücüler varoldukça, hain emelleri olanların, alçakça hedeflerini asla gerçekleştiremeyeceklerini, ‘ülkücüler bu ülkenin sigortasıdır’ ifadesinin bu hain kalkışma sürecinde bir kez daha yaşanarak tecrübe edildi” ifadelerini kullandı.

Haber: Burhan Işık

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir