15 Temmuz Konferans Salonu Açıldı

Kahta ilçesinde 15 Temmuz konferans salonu hizmete açıldı.

Borsa İstanbul Anadolu Lisesinde oluşturulan 15 Temmuz Konferans salonu açılışı gerçekleştirildi. Açılış törenine İlçe Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya ile birlikte Kahta İlçe Milli Eğitim Müdürü, ilk ve orta dereceli okulların idarecileri, öğretmenler ve veliler katıldı.

Kaymakam Kaya, törende yaptığı konuşmada, Borsa İstanbul Anadolu Lisesinde duyulan ihtiyaç üzerine okul idaresi tarafından çok amaçlı salon olarak düzenlenen salonun modern cihazlarla donatılması suretiyle tamamlandığını belirtti.

Öğrencilerin taleplerinin doğrultusunda salona 15 Temmuz Konferans Salonu isminin verildiğini aktaran Kaymakam Kaya, öğrencilerin vatan sevgisi ile yetiştirilmelerinin önemine dikkat çekti.

Açılış törenine katılan Okul İdarecilerine ve öğretmenlere hitaben konuşma yapan Kaymakam Kaya, eğitimcilerin birinci vazifesinin nitelikli bireyler yetiştirmek olduğunu, öğrencilerin gelecekte vatan sevgisi ile donatılmış, samimi ve dürüst bir nesil olmalarının hayati önem taşıdığını ifade etti.

Açılış töreninin ardından Borsa İstanbul Anadolu Lisesi öğretmenleriyle bir araya gelen Kaymakam Kaya  Okul idaresinden okulun genel başarı durumu, öğrenci ve öğretmen sayıları hakkında bilgiler aldı, öğretmenlerle sohbet etti.

Okul Müdürü Mahmut Yıldırım, 15 Temmuz Konferans Salonunun kullanım alanları hakkında bilgiler verdi.

Salonda motivasyon eğitimleri düzenlenmeye başlandığını, ileriki zamanlarda öğrencilere meslek tanıtımı ve olumlu örnek teşkil etmesi amacıyla bir plan doğrultusunda meslek çeşitli mesleklerden çalışanların davet edilip tanıtılacağını anlatan Yıldırım, veli toplantıları ile seminer çalışmaları için salonun kullanılacağını belirtti.

Yıldırım, okulun başarı sıralamasında ilçede ilk 3 okul arasına girdiğini sözlerine ekledi.

Okul İdaresi ve öğretmenleri başarılarından dolayı tebrik eden Kaymakam Ahmet Gazi Kaya, başarılarının devamını diledi.

PHA

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir