DEMOKRASİ NÖBETİNİN İKİNCİ GÜNÜNDE MEYDANLAR DOLUP TAŞTI

15 Temmuz Ruhu Halen Diri

Millet Meydanlarda Tarih Yazdı

“15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” anma etkinlikleri çerçevesinde 81 ilde vatandaşlar, ‘demokrasi nöbetlerini’ sürdürdü.

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz’daki darbe girişiminin birinci yılında, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” anma etkinlikleri çerçevesinde, vatandaşlar Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ve Kısıklı başta olmak üzere yurdun pek çok yerinde demokrasi nöbeti tuttu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla başlayan demokrasi nöbeti vatandaşlarca geç saatlere kadar devam etti.

DEMOKRASİ NÖBETİNİN İKİNCİ GÜNÜNDE MEYDANLAR DOLUP TAŞTI

Adıyaman’da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle vatandaşlar meydanları boş bırakmadı.

15 Temmuz hain kalkışmayı kahramanlık destanına dönüştüren Türk milleti, 15 Temmuz’un yıl dönümünün ikinci gününde de meydanları boş bırakmadı. Adıyaman’da on binlerce kişi bir yıl önceki gibi meydanlarda yerini aldı. Meydanlarda bulunan on binlerce vatandaş 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününü kutladı.

Adıyaman’da, 15 Temmuz darbe girişiminin birinci yıldönümünün ikinci gününde valilik önünde anma etkinlikleri devam ediyor.

15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle FETÖ’nün 15 Temmuz’daki darbe girişiminin birinci yıldönümü nedeniyle Adıyaman Valiliği önündeki meydanda anma etkinlikleri ikinci gününde de devam ediyor.

Türk bayraklarıyla donatılan meydana gelenler, kontrol noktalarından polisler tarafından üst aramalarından gerçekleştirildi.

Alana ellerinde Türk bayraklarıyla giren vatandaşlar seslendirilen şarkılar eşliğinde slogan atarak şehitleri andılar.

Bazı vatandaşlar ise çocukları ile geldiler.

Etkinlikler kapsamında alanda soğuk su ve çorba dağıtıldı.

Etkinliklerin ikinci gününe Vali Nurullah Naci Kalkancı, Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Karabacak, Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, Garnizon Komutanı ve Askerlik Şube Başkanı Albay Davut Kulalar, İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy, Emniyet Müdürü Metin Alper, STK temsilcileri ve binlerce kişi katıldı. Alanda toplanan vatandaşlar nöbetin sonunda dua ederek ayrıldılar.

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir