172 Yıllık Gururumuz

Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 172. Yıldönümü Adıyaman’da çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Halkın huzur ve güvenliğini korumak amacıyla fedakârca görev yapan Türk Polis Teşkilatı 172. yılını gururla kutladı.

Emniyet Teşkilatının 172. Kuruluş Yıldönümü dolayısıyla düzenlenen 10 Nisan Polis Haftası etkinlikleri, Vali Abdullah Erin’i ziyaret ile başladı.

İl Emniyet Müdürü Metin Alper, Emniyet Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri ile birlikte Vali Abdullah Erin’i makamında ziyaret ederek bir buket çiçek takdim edip, Emniyet Teşkilatına verdiği destekten dolayı teşekkür etti.

“EMNİYET TEŞKİLATIMIZ BİZİM GÖZBEBEĞİ BİR KURUMUMUZDUR”

Emniyet teşkilatının ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Abdullah Erin, Polis Teşkilatının 172. Yıldönümünü kutlayarak, “Emniyet teşkilatımız bizim gözbebeği bir kurumumuzdur. Adıyaman’da sizlerle bir yıla yakın bir süredir beraber çalışıyoruz. Sergilemiş olduğunuz yüksek görev anlayışından dolayı teşekkür ediyorum. Ülkemizin dört bir yanında büyük bir özveriyle çalışan Emniyet Teşkilatı, gece gündüz demeden 24 saat görevlerinin başında milletimizin güvenliği ve huzuru için, kimi zaman canlarını ortaya koymak suretiyle çalışıyorlar. Ne kadar takdir etsek azdır. Sizlerin daha yüksek moral ve motivasyonla çalışabilmeniz için yoğun gayret sarf ediyoruz. Bu vesile Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 172. yıl dönümünü kutluyor, şehitlik mertebesine ulaşan kahraman polislerimizi ve tüm güvenlik güçlerimizi rahmet ve şükranla anıyorum. Büyük fedakârlık, sabır ve cesaretle görevlerini sürdüren polislerimize de aileleriyle birlikte sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum” dedi.

Ziyaret sonrası 10 Nisan Polis Haftası etkinlikleri Valilik önünde düzenlenen programla devam etti.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende İl Emniyet Müdürü Metin Alper tarafından Atatürk anıtına çelenk sunuldu.

“ADIYAMAN’A RAHAT ETMEYE DEĞİL, RAHAT ETTİRMEYE GELDİK”

Günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yapan İl Emniyet Müdürü Metin Alper, “Adıyaman’da vatandaşlarımızın desteği ile bazı hastalıklara neşter vurmaya başladık. İnşallah bunların devamı gelecektir. Trafik konusunda da halkımızın daha huzurlu ve güvenli bir şekilde seyahat edebilmesi için ekiplerimiz her yerde canla başla çalışmaktadır. Biz Adıyaman’a rahat etmeye değil, rahat ettirmeye geldik. Adıyaman’ı rahat ettirmek için de elimizden gelen her şeyi yapacağız. Çünkü Adıyaman halkı vefakar ve kadirşinastır.”dedi.

Alper, “Teşkilatımız kutsal ve ulvi bir görev yapmaktadır. Adıyaman halkının kendini güvende ve huzurlu hissetmesi için görevdeyiz. Adıyaman’ın huzurlu ve güvenli kent olması için teşkilatımız elinden geleni yapmaktadır. Bizlere destek veren tüm kamu kuruluşlarına teşekkür ediyorum. Adıyaman’ın önceliklerinin farkındayız. Adıyaman’ı huzur ve barış şehri olarak tanımlarken, bu huzur ve barışın daha da artması için ne gerekiyorsa bunları yapacağız. Son aylarda kentimizi rahatsız eden bazı konularda vatandaşlarımızın da desteğiyle neşter vurmaya başladık. İnşallah bunların devamı gelecek. Trafik konusunda da canla başla çalışıyoruz. Bu kente tayini çıkan teşkilat mensuplarına ‘Adıyaman’da rahat edersiniz’ derler. Ama biz buraya rahat etmeye değil, rahat ettirmeye geldik. Adıyaman halkı kadirşinas, vefakar ve cefakardır. Maalesef son zamanlarda ulusal medyada spor karşılaşmasında ki kavgalarla gündeme geliyoruz. Sporda nasıl maç izleneceği, maç izleme kültürünü bütün Türkiye’ye inşallah duyuracağız. Bu vatan uğrunda canlarını vermiş bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum” dedi.

Daha sonra Türk Polis Teşkilatının 172. Kuruluş Yıldönümü nedeniyle düzenlenen resim yarışmasında dereceye giren öğrencileri ve öğretmenlerine teşekkür belgesi ve hediyeler verildi. Kuruluş yıldönümüne özel yaptırılan pasta kesildikten sonra, Şehit Yüzbaşı Rıza Fırat Anadolu Kız Meslek Lisesi halkoyunları ekibi folklor gösterisi sundu. Adıyaman Güzel Sanatlar Lisesi orkestrasının klasik müzik eşliğinde resim sergisi gezilerek tören sona erdi.

Program’da ayrıca, Türk Polis Teşkilatının 172. Kuruluşu Yıldönümü pastasının kesilmesinin ardından, Şehit Yüzbaşı Rıza Fırat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından halkoyunları gösterisi yapıldı.

10 Nisan Polis Haftası etkinlikleri Vali Abdullah Erin ve protokol üyelerinin Valilik Bahçesindeki resim sergisini gezmesiyle sona erdi.

Program sonrası Vali Abdullah Erin, Valilik bahçesindeki görevli Polis Memurları ve kendi koruma polisleri ile tokalaşarak, gününü tebrik etti.

Törene Adıyaman Valisi Abdullah Erin, Garnizon Komutanı Albay Davut Kulalar, Belediye Başkanı Fehmi Hüsrev Kutlu, İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy, Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Karabacak, İl Emniyet Müdürü Metin Alper, bazı kurum amirleri, Kıbrıs Gazileri, kanaat önderleri, vatandaşlar, Polis Memurları ve aileleri katıldı.

ÇELİKHAN’DA POLİS HAFTASI KUTLANDI

Adıyaman’ın Çelikhan ilçesinde Türk Polis Teşkilatı’nın 172’nci yıl dönümü nedeniyle tören düzenlendi.

Törene Çelikhan Kaymakamı Adem Kaya, Belediye Başkanı Mustafa Bulut, Jandarma Komutanı Alper Şentürk, İlçe Emniyet Amiri Ahmet Gürfidan, daire amirleri, siyasi parti başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Törende Atatürk büstüne çelenk konulmasının ardından, saygı duruşunda bulunuldu ve  İstiklal Marşı okundu. Açılış konuşmasını polis memuru Mustafa Er yaptı. 10 Nisan Polis Haftası kutlamaları çerçevesinde tebriklerin kabulü ve konuşmaların ardından resim, şiir ve komposizyon dalında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Ardından İlçe Emniyet Amirliği, misafirlere kahvaltı ikramında bulundu.

Haber: Burhan Işık

Bu Haberi Gördünmü!

Kyk Öğrencileri 1000 Fidanı Toprakla buluşturdu

Adıyaman’da, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumuna (KYK) bağlı yurtlarda kalan öğrenciler fidan dikti. Yüksek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir