KOSGEB 2017 YILINDA 2 BİN 400 KİŞİYE EĞİTİM VERMEYİ HEDEFLİYOR

2 Bin 400 Kişi Girişimci Olacak

KOSGEB Müdürü Şükrü Mısır, 2017 yılında 2 bin 400 kişiye girişimcilik eğitimi vermeyi hedeflediklerini söyledi.

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Adıyaman Müdürü Şükrü Mısır, 2016 yılında ki girişimcilik eğitimlerinde 2 bin kişinin eğitim aldığını bu kişilerden bin 945 kişinin belge almaya hak kazandığını kaydetti.

2017 yılında en az 2 bin 400 kişiye eğitim vermeyi planladıklarını ve eğitimlere başladıklarını vurgulayan Şükrü Mısır, “2017 yılında girişimcilik eğitimlerimiz tüm hızıyla sürecek. 2017 yılı girişimcilik eğitimlerini başladık. 2017 yılının ilk kursiyerleri sertifikalarını aldı. Eğitimler sonunda inşallah kendi işyerini kurmak isteyen girişimcilerimize 50 bin TL hibe, 100 bin TL’ye kadar kredi imkanlarımız var. İnşallah yakın zamanda Adıyaman Belediyesi ve İşkur ile protokol yapıp, Adıyaman merkez ve tüm ilçelerinde bu programlarını düzenleyeceğiz. Bu kursları tamamlayan belgelerini alan genç, kadın girişimcilere muvaffakiyetler diliyorum. Önümüzdeki günlerde 30 programlık eğitimi açıklayacağız” dedi.

 

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir