2017 YILINI 2’YE KATLAYACAĞIZ

Adıyaman Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Ekinci, 2017 yılında Adıyaman’a gelen Turist sayısını bu yıl 2’ye katlayacaklarını belirtti.

Konu ile Açıklamalarda bulunan Adıyaman Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Ekinci; “Özellikle 2018 yılını değerlendirdiğimizde 2015’in ikinci yarısından itibaren 2016 ve 2017’de ve hakikaten tüm güneydoğu ve Anadolu bölgesinde olduğu gibi Adıyaman’da da çok kötü sezonlar geçirdik bunun sebebi belli zaten ancak 2018 yılında hükümetimizin uygulamış olduğu politikalar neticesinde katledilen mesafe sonunda 2018’e iyi başladık elhamdülillah. Zannediyorum ki geçen seneyi yaklaşık olarak 2’ye katlayacak düzeyde yerli ve yabancı turist potansiyeli ile karşılaşacağız.  Özellikle ilk dönem 6 ayda şuana kadar çok çok iyi gidiyoruz Nisan ayı ve Mayıs ayının rezervasyonlarına baktığımız zaman otellerde doluluk oranımız neredeyse %100’e yakın durumda ama diğer aylar duruma bağlı olarak gelişecektir. Ama herhangi bir olumsuz durum olmaması halinde bu sezonun çok  iyi bir sezon olacağını umuyorum ve bekliyorum” ifadelerini kullandı.

Bu Haberi Gördünmü!

2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarı Açıldı

Adıyaman’da 2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarının açılışı düzenlenen tören ile gerçekleştirildi. Adıyaman-Kahta Karayolu üzerinde …