23 Nisan’da Eğlenmediler Mutlu Ettiler Minicik Eller Kocaman Yürekler

Gül Ana Okulu öğrencileri tarafından büyüklere örnek teşkil edecek bir davranışa imza atıldı.

23 Nisan Ulusal egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle eğlenmek yerine Suriyeli minik kardeşlerine yardım götüren Minik yürekler herkesin taktirini topladılar. Gerek gıda gerekse de ev eşyası şeklinde yapılan yardımlar kendileri gibi minik Suriyelileri mutlu etti.

Konuyla ilgili konuşan eğitimciler “ Kutlu doğum haftasına özel bir şeyler yapmak istedik çocuklarla. Daha sonra öğrencilerimizin velilerini bu konuda bilgilendirip çocuklarımıza böyle bir haftada yapılacak en güzel etkinliğin yardımlaşmak ve paylaşmak olduğunu ve “komşusu açken tok yatan bizden değildir” hadisinden yola çıkarak tüm velilerden gıda ve para yardımı topladık. Topladığımız erzakları paketleyip belirlediğimiz muhtaç Suriyeli kardeşlerimizin evlerine gitmek üzere yola çıktık. Toplamda 6 eve gittik…Her eve bir koli hazırladık… Ve para yardımında bulunduk.. Çocuklarımızın gittiği evlerdeki şaşkınlıkları büyüktü…Çoğu evde bir koltuk ve yerde halıdan başka bir şey yoktu evlerin içi çok sade duvar boyaları eskiydi baya. Hatta bir evde, ev demesek daha doğru olur çünkü dükkan gibi bir yeri eve çevirip yaşamlarını bu şekilde sürdürüyorlardı… Kimisinde de çok kalabalık aile tipini gördük küçücük bir evde kalabalık bir şekilde geçiniyorlardı…

Gittiğimiz evlerde misafir olup dua ettik onlar için masum çocuklarımızın dillerinden amin dualarını da aldılar. Evde yaşayan çocuklar bizim öğrencilere hayranlıkla ve çekinerek bakıyorlardı. Kimisi de bizi görünce o kadar mutlu oldular ki biz kalkana kadar yüzlerindeki gülümseme hiç düşmedi. Duygu ve gurur verici anlar yaşadık özelliklede çocuklar için çok verimli bir etkinlik oldu. Okula döndüğümüzde çocuklar gittikleri yeri aralarında koyu bir sohbetle konuşur oldular. Üzerlerindeki etki büyük olmuştu. Amacımıza ulaştık ve çocuklara bir nebzede olsa bu duyguyu aşıladık. Eminim bugünü hiçbir çocuk unutmayacak ve unutturmayacak… Velhasıl Kelam Bugünün küçükleri yarının büyükleridir. Rabbim daha da imkanlarımızı arttırsın inşallah” dediler.

Haber: Mustafa POLAT

Minicik Eller Kocaman Yürekler,, (2)

Bu Haberi Gördünmü!

Jumbo Kuşlar Bin Liradan Alıcı Buluyor

Adıyaman’da Muhabbet ve Doğa Kuşları Yetiştiriciler Derneği tarafından her hafta kurulan mezatta, muhabbet ve kanarya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir