25 İLDEN 600 SPORCU ADIYAMAN’DA TER DÖKTÜ

25 İLDEN 600 SPORCU ADIYAMAN’DA TER DÖKTÜ

“Adıyaman’da 2018 Greko- Romen Türkiye Şampiyonası Grup Müsabakası”

Adıyaman’da Türkiye Güreş Federasyonu 2018 Greko- Romen Türkiye Şampiyonası Grup müsabakası yapılıyor. Yeni Mahalle Kapalı Spor Salonunda gerçekleşen müsabakalara 25 ilden 600 sporcu katıldı.

Müsabakalara ilişkin açıklama yapan Adıyaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fikret Keleş, “Güreş Federasyonumuzun 28 Haziran- 1 Temmuz tarihleri arasında Adıyaman ilinde Kulüpler ve ferdi müsabakalar organizasyon gerçekleştiriyoruz. 25 ilden 600 sporcu katılıyor. Türkiye güreş federasyonu iki grup organizasyon yapılmaktadır. Bir tanesi ilimizde bir tanesi de Zonguldak’da. Bu kulüpler ve ferdi müsabaka da derece giren sporcularımız ileri tarih de belirlenen yerde Türkiye şampiyonası müsabakalarına katılacaklar. 11-12-13 yaş grubu. Şimdi güreş müsabakası ev sahipliği yapıyoruz. Burada sporcularımızın heyecanını gördükçe ülkemizin ana sporu olan güreşin ilerleyen dönemler de çok daha iyi mesafe alacağına buradaki organizasyonda fark ediyoruz. Gençlik spor il müdürlüğü olarak yıl içinde yaklaşık 6 bin sporcuyu misafir ettik. İlimizde spor turizm gerekse de sosyal hayata katkıda bulunuyoruz. Ben organizasyon ilimizde olmasına katkı sunan  Türkiye Güreş Federasyonuna teşekkür ederim” dedi.

Adıyaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fikret Keleş’e teşekkür eden Türkiye Güreş Federasyonu Asbaşkan Selahattin Uyan ise “ Adıyaman’da güzel bir potansiyel var. İnsanları iyi turizm açısından çok güzel imkanlar var. Kahramanmaraş, Gaziantep, Elazığ gibi illerden de sporcular Adıyaman’a geldi. Adıyaman Nemrut dağı ile tarihiyle tanınmış ilimizdir. İnşallah buraya bir Türkiye Şampiyonası akabinde uluslarası turnuvanın verilmesi temennimiz” diye konuştu.

Bu Haberi Gördünmü!

Jumbo Kuşlar Bin Liradan Alıcı Buluyor

Adıyaman’da Muhabbet ve Doğa Kuşları Yetiştiriciler Derneği tarafından her hafta kurulan mezatta, muhabbet ve kanarya …