30 Yıldır Gölet Bekliyorlar

 

Adıyaman merkeze bağlı olan Adıyaman Hava Limanının yakınındaki 7 köy halkı 30 yıldan beri sulu tarıma geçmek için gölet yapılmasını bekliyor.

Hava Limanı yakınındaki Boztepe, Köklü, Sarıharman, Çayırlı, İncebağ, Beav ve Sifrak köylerinde yaşayan vatandaşlar, 30 yıldan bu yana yaklaşık 30 bin dönem arazilerini sulayacak bir göletin yapılması bekliyor. İddiaya göre, köylüler 1985 yılında gölet yapılması için müracaatta bulundular.

Köylülerin talebi üzerine inceleme yapan yetkili kuruluşlar, raporlarını tutup gittikten sonra bir daha geri dönmedi.

Çiftçiler de  her çeşit sebze, meyve, bağ ve bahçe yetiştiği bu verimli topraklarına arpa buğday ekmeye devam etti.

Boztepe Köyündeki toprak sahiplerinden Hacı Yusuf Çelebi, gölet yapılmasının çok acil olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

“Bu çevrede sulu tarım yapılabilecek yaklaşık 30 bin dönüm arazi var. Gölet yapılsa burada yetişecek sebze ve meyve Adıyaman’ı rahatlıkla besler. 7 köy birden gölet yapılması için 1985 yılında müracaat ettik. Gelip bakıp gittiler, bir daha da geri dönmediler. Ayrıca 1994 ve 2004 yıllarında tekrar müracaat ettik ama bir sonuç alamadık. Bu sene çok umutluyuz. Çünkü çalışkan ve iş bitirici bir valimiz var. Valimiz Sayın Mahmut Demirtaş’a güveniyoruz. Göletin yapılması için yeniden müracaatımızı yapacağız”

PHA

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir