377 Polisle Huzur Uygulaması  Yapıldı

Emniyet Genel Müdürlüğü’nce, Türkiye’nin 81 ilinde eş zamanlı olarak Adıyaman’da da 377 polisle huzur operasyonu yapıldı.

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye’de 81 ilde başlatılan asayiş uygulaması, Adıyaman Emniyet Müdürlüğü kafe gibi umuma açık yerlerde gece saatlerinde Asayiş Şube Müdürlüğü koordinesinde; Özel Hareket, Terörle Mücadele, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele şubelerinde görevli polis ekiplerinin katılımıyla merkez ve Çelikhan, Gölbaşı, Samsat, Gerger, Gölbaşı, Besni, Sincik, Kahta ilçelerinde asayiş uygulaması yapıldı. Operasyonda oluşturulan kontrol noktalarında şüpheli kişi ve araçlar aranırken, işyerleri de bulunan şahısların üst araması yapılarak kimlik kontrolü yapıldı. 20.30’da başlayan denetimde, polis ekipleri, şüpheli gördükleri araçları durdurarak arama yaptı. Yapılan uygulamalarda ise 377 polis görev alırken 15 sabit uygulama noktası oluşturuldu.

ÇELİKHAN’DA HUZUR OPERASYONU

Adıyaman’ın Çelikhan ilçesinde umuma açık iş yerleri denetlendi.

Türkiye’de Güven ve Huzur Uygulaması kapsamında Çelikhan ilçe Emniyet Amirliği ekiplerince ilçe merkezinde umuma açık 12 işyeri denetledi Yapılan denetlemede 147 kişinin, kimlik sorgulanması yapıldığı öğrenildi.

Yol ve Asayiş uygulamasında yapılan denetimde ise 200 kişinin kimlikleri sorgulandığı belirtildi.

PHA

Bu Haberi Gördünmü!

 Dünya Çocuk Kitapları Haftası etkinlikleri 

9-15 Ekim Dünya Çocuk Kitapları Haftası etkinlikleri çerçevesinde öğrenciler ile kitap okundu. Dünya Çocuk Kitapları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir