400 Yataklı Hastanede Başarılı Ameliyat!

Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi son aylarda yaptığı başarılı ameliyatlarla dikkat çekiyor.

Son olarak sadece Ankara, İstanbul ve Yurt dışında uygulanan “Ampiyem Vakum Yardımlı Kapama Sistemi” ile tedavi Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesinde uygulandı.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan ve tedaviyi gerçekleştiren Göğüs Cerrahisi Uzmanı Dr. Ömer Cenap Gülyüz,  daha önce özellikle Plastik Cerrahi, Ortopedi ve Yara Bakım ünitelerinde yaygın bir şekilde kullanılan “Vakum Yardımlı Kapama (V.A.C) sistemleri son yıllarda Göğüs Cerrahisi alanında da kullanılmaya başlandığını anımsattı.

Bu yöntemin Göğüs Cerrahisi açısından onarım imkânlarının kısıtlı ve riskli olduğu veya narkoz alınması mümkün olmayan durumlarda daha büyük cerrahi yöntemlere ihtiyaç duyulmadan yapılan ve hayat kurtarıcı bir yöntem olduğunu aktaran Gülyüz, şunları söyledi:

“Hastamız yaklaşık 6 ay boyunca geçmeyen Akciğer Zarı enfeksiyonu nedeniyle kliniğimize başvurmuştu. 5 seans uygulanan bu yöntem sayesinde hastamızı sağlığına kavuşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Vakum yardımlı kapama sistemi ile tedavi hastanemizde, bölgemizde ve Doğu Anadolu bölgesinde ilk defa uygulanan ve başarılı bir cerrahi tedavi seçeneği olarak gözükmektedir.”

Bu tedavi yöntemi ile sağlığına kavuşan Turan Dost ise “Aylardır bu hastalıkla mücadele ediyordum. Çevre illerdeki birçok hastaneye aylarca gidip geldiğini ama bir sonuç alamadığını belirtti. Son olarak Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesine geldiğini ve Dr.Ömer Cenap GÜLYÜZ’e muayene olduğunu söyledi. Doktorunun kendisine güven verdiğini ve koşulsuz şartsız bu tedavi yöntemini kabul ettiğini belirterek kendisini sağlığına kavuşturan ve kendisiyle yakından ilgilenen Dr.Ömer Cenap GÜLYÜZ’e sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.

Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Hastane Yöneticisi Yrd. Dr. Fatih Doğan da “Hastanemizin imkanları, gelişen tıp teknolojisi, hekimlerimizin özveri ve gayreti ile birlikte Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi yaptığı başarılı çalışmalar ve ameliyatlarla kendinden söz ettirmeye devam edecektir. Hastamıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyor ve bu operasyonu gerçekleştiren doktorumuza ve ekibine teşekkür eder başarılar dilerim” ifadelerini kullandı.

PHA

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir