“Ortaya Birtakım Önemli Deliller Çıkacak”

Saadet Partisi İl Müfettişi Emin Atlıhan, 28 Şubat Davası’nın karara bağlanmasının ardından Refah ve Fazilet Partilerinin kapatılmasıyla ilgili iadei muhakeme davası açacaklarını söyledi.

Saadet Partisi İl Müfettişi Emin Atlıhan,28 Şubat’ın ardından Refah Partisi’nin 1998’de, daha sonra kurulan Fazilet Partisi’nin de 2001’de Anayasa Mahkemesi tarafından kapatıldığını hatırlattı.

“Suçlamaların keyfi olduğunu ortaya koymak bakımından dava açmayı düşünüyoruz”

28 Şubat dönemine ilişkin, 103 sanık hakkında “Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini cebren devirmeye, düşürmeye iştirak” suçundan dava açıldığını ve yargılamanın Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam ettiğini anımsatan Saadet Partisi İl Müfettişi Emin Atlıhan, yargılama sonuçlandığında ortaya birtakım önemli delillerin çıkacağını düşündüklerini söyleyerek, “28 Şubat davasının tamamlanmasını bekliyoruz. Davanın karara bağlanmasının ardından Refah ve Fazilet Partilerinin kapatılmasıyla ilgili iadei muhakeme davası açacağız. Yani kapatma kararlarının verildiği yargılamaların yenilenmesini talep edeceğiz. Refah ve Fazilet Partileri o süreçte kapatılmıştır, ekip dağıtılmıştır. Biz en azından tarihe not düşmek için dava açmayı düşünüyoruz. Suçlamaların keyfi olduğunu ortaya koymak bakımından dava açmayı düşünüyoruz. Özerk, bağımsız görünen mahkemelerin birtakım dayatmalar sonucu istenmeyen kararları vermek durumunda kaldığını ortaya koymaya amaçlıyoruz. Maddi bir menfaat peşinde değiliz, öyle bir düşüncemiz de olamaz.”

“O tarihte alehte yazı yazan birçok gazeteci biliyor”

Emin Atlıhan,  Refah Partisinin kapatılması sürecinde Necmettin Erbakan’a büyük haksızlık yapıldığını herkesin bildiğini vurgulayarak, şunları kaydetti; “Erbakan hocanın cenazesinde yürüyen 3-5 milyon insan bunu biliyor. Cenaze merasimine katılan asker biliyor, biliyor ki katıldı. O tarihte alehte yazı yazan birçok gazeteci biliyor, “Dolduruşa geldik, Erbakan’a haksızlık edildi” diyor. Millet zaten Erbakan hocanın itibarında zedelenme olmadığını gayet iyi biliyor. Erbakan hocanın itibarı sarsılmadı. Bu nedenle Erbakan hocaya itibarının iade edilmesi için ayrı bir dava açmamız söz konusu değil.”

Haber: Ömer Karakuş

Bu Haberi Gördünmü!

Dağtekin Adıyaman’a Yapılan Yatırımları Değerlendirdi “Aşkımız ve Sevdamız Adıyaman İçindir”

AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin, bir basın açıklaması yayımlayarak AK Parti’nin iktidara geldiği …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir