4/C’lilere Ek Ödeme Müjdesi!

Eğitim Bir Sen Adıyaman Şubesi’nin haftalık istişare toplantısında 4/C’li çalışanlar için müjdeli haberler geldi.

Eğitim Bir Sen Adıyaman Şubesi Mehmet Akif İnan Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda Teşkilatlanmadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Mehmet Demir, Kamu Denetçiliği Kurumunun, 4/C statüsünde görev yapan personelin ek ödemeden kaynaklı mağduriyetlerinin giderilmesi amacıyla Memur-Sen tarafından yapılan başvuru hakkında kararını verdiğini belirterek  KDK, 4/C statüsündeki personelin hem lehlerine verilen yargı kararı sonucunda 375 sayılı KHK kapsamında yararlandıkları ek ödemeden hem de toplu sözleşme kapsamında elde ettikleri ek ödemeden yararlanabileceklerini öngören kararını açıkladı. Lehlerine verilen yargı kararı sonucunda 375 sayılı KHK kapsamında ek ödemeden yararlanan 4/C kapsamındaki personelin, Maliye Bakanlığı’nın toplu sözleşmedeki hükümden kaynaklanan görüşü doğrultusunda ek ödemelerin yapılmaması sebebiyle oluşan mağduriyetinin ilgili idarelerce giderilmesi ve ek ödemelerin ödenmesine devam edilmesi, bu kişilerin hem yargı kararı kaynaklı ek ödemeden hem de toplu sözleşme kapsamındaki ek ödemeden yararlanacağını öngören genel bir uygulama yazısının Maliye Bakanlığı tarafından yazılması hususunda Maliye Bakanlığı’na tavsiyede bulunmasına, Maliye Bakanlığı’nca bu kararın tebliğini izleyen günden itibaren en geç 30 gün içerisinde karara yönelik cevabın Kamu Denetçiliği Kurumuna bildirilmesine Türkiye Cumhuriyeti Kamu Başdenetçisince karar verildi”  dedi.

Mehmet Demir sözlerini şöyle sürdürdü:

“3. Dönem Toplu Sözleşme teklifleri arasında yer verdiğimiz ve toplu sözleşme metninde yer almasını sağladığımız 4/C’lilere yönelik ek ödeme kazanımımızın, Maliye Bakanlığı ve diğer bazı kurumlarca yargı kararıyla ek ödeme hakkından yararlananların mağdur edilmesine yönelik işlemleri nedeniyle sekteye uğramış olmasına son verecek olan bu karar hayırlı olsun. Ek ödeme konusunda yargı yoluna giderek kazanmış olanların hak kaybına uğramayacak olması sevindirici. Bu karar elde ettiği başarılarla yetinmeyen, hakkını aramaktan vazgeçmeyen bir sendikal duruşun eseridir.”

İstişare toplantısında gündemdeki diğer konular değerlendirildikten sonra Eğitimci ve Fotoğraf sanatçısı Fatih Çam tarafından Doğa fotoğrafçılığı konulu seminer düzenlendi. Fatih Çam’ın fotoğraf sanatı üzerine düşünceleri ve doğa fotoğrafları ile bir görsel şölene dönüşen seminere sanatçının “Deklanşiir” isimli eserine ilginin yoğun olduğu dikkati çekti.

Bu Haberi Gördünmü!

Dağtekin’den 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir