52 Yıl Önce Ölen Babasının Fotoğrafını Arıyor

Adıyaman’da, 4 kardeş olarak yetiştirme yurtlarında büyüyen 52 yaşındaki Mehmet Çalım, 50 sene önce ölen babasının fotoğrafını arıyor.

Annesi ve babası ayrılan ve 2 yaşındayken babalarını kaybeden Çalım, 50 yıldır görmediği babasının fotoğrafını bulmak istiyor.

3-4 yaşından beri yetiştirme yurtlarında büyüdüklerini ve 50 yıl önce babasını kaybettiğini belirten 52 yaşındaki Mehmet Çalım,”Biz 3-4 yaşından beri biz yetiştirme yurtlarında büyüdük yetimhanelerde büyüdük. 4 kardeş olarak büyüdük. Yalnız biz babamızı babamızın resmini hiç görmedik. En azından bir fotoğrafını görebilsek. Her gece rüyama giriyor. Babamız nasıldı? Şahsı nasıldı? Her akşam rüyalarımıza giriyor. Sayın cumhurbaşkanımızın ellerinden öpüyorum bu konuda bize yardımcı olsun. Allah rızası için benim babam ben 52 yaşındayım 50 sene önce vefat etti. Hayal meyal ben cenazesini hatırlıyorum ama kaç yere gittiysem fotoğrafını bulamadım. Her gece rüyalarıma giriyor. 4 kardeşiz 4’ümüzde yetiştirme yurdunda büyüdük. Allah devletin eksikliğini vermesin hepimizi işe koydu fotoğrafını aradık nüfuza gittik dediler yok. Askerlik şubesine gittik dediler bu özel bir duruma giriyor özel durum nedir babamızın resmini arıyoruz yardımcı olmadılar. Bizde Allah rızası için yardımcı olun en azından bir resmi olursa evimizin duvarına asarız çocuklarım diyor dedemiz nasıl? Yani bende nasıl olduğunu bilmiyorum ki; anlatayım onlara yetkililerden Allah rızası için yardım bekliyorum.” dedi.

 

PHA

Bu Haberi Gördünmü!

Adıyaman’da Çıkan Madenler Göz Kamaştırıyor

Adıyaman’da çıkan madenler, kalitesiyle adından söz ettiriyor. Adıyaman Maden kaynakları bakımından zengin bir il olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir