7.7.2017 Çılgınlığı

Adıyaman’da evlilik hazırlığı yapan çok sayıda çift, nikah tarihlerini unutulmaz kılmak için, gün, ay ve yılı 7 rakamından oluşan 07.07.2017 tarihini seçtiler.

07.07.2017 tarihinde nikahlarını kıydırmak için günler öncesinden randevu alan genç çiftler, nikah salonunda imza töreni için sıralarının geleceği saati beklediler. Belediye Evlendirme Memurluğu, 7.7.7. tarihini unutulmaz kılmak isteyen çiftler nedeniyle yoğun bir gün yaşarken, Adıyaman’da yaklaşık 19 çiftin, nikah tarihi olarak bugünü seçtiği öğrenildi.

Genelde hafta sonlarını nikah günü için seçen gelin ve damatlar, gün, ay ve yıldaki rakamların aynı olması nedeniyle 7 Temmuz’u nikah tarihi olarak seçtiler.

Günler öncesinden randevu alan ve nikah saatlerini heyecanla bekleyen çiftler, evlilik akdini gerçekleştiren imzayı atarak, mutluluğa ‘evet’ dediler.

Her yıl gün, ay ve yıl rakamlarının tek rakama denk geldiği günler, evlenecek çiftler tarafından büyük ilgi görürken, 2017 yılının en ilgi çeken günü ise, 07.07.2017 oldu. Hayatlarının en mutlu gününe bir anlam katmak isteyen ve ileriki yıllarda nikah tarihini unutmamak isteyen çiftler, tek rakamla özdeşleşen günleri nikah tarihi olarak seçtiler.

Öte yandan 07.07 tarihi dışında ki günlerde ise Adıyaman Belediyesi Evlendirme İdaresine günlük 8 ila 10 çiftin başvurduğu kaydedildi.

Haber: Burhan Işık

Bu Haberi Gördünmü!

Dağtekin ‘Bizim Adıyaman Sevdamız Var”

AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin bir basın açıklaması yayımlayarak Dr. Süleyman Kılınç’ın adaylığının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir