7 Yılda 5 Yüz Öğrenciye Üniversite Kazandırdı Ayhan Hoca Adıyaman’ın Yoksul Gençlerine Kucak Açtı

Adıyaman’da yıllardır genç vatandaşlarımızı beden eğitimi Spor meslek Yüksekokuluna, Polis Meslek Yüksek okullarına ve spor liselerine hazırlayan Beden Eğitimi Öğretmeni Ayhan Tekin, 7 yılda 5 yüz öğrencin  hedefe ulaşmasına vesile oldu.

İlim Kültür Spor Kulübü Derneği adına çalışmalarına devam eden Ayhan Tekin, başarıya giden yolun hikâyesini gazetemize anlattı. Yıllardır devam ettirdikleri beden eğitimi öğretmenliğine ve spor yöneticiliği ile antrenörlük bölümlerine hazırlık kurslarının da ücretsiz olarak devam ettiğini belirtti.

Özverili çalışmalara imza attıkların ve Adıyaman’da birbirinden yetenekli gençlerin var olduğunun altını çizen beden eğitimi Öğretmeni Ayhan Tekin:

“ Öncelikle İlim Kültür ve Spor Derneği Yönetim Kurulu Başkanı olarak bütün Adıyamanlı kardeşlerimi ve değerli büyüklerimi saygıyla selamlıyorum. Adıyaman İlim Kültür Ve Spor Derneğinin amacı bölgemizde yaşayan Adıyamanlı gençleri bir çatı altına toplamak, sorunlarına çözüm bulmak ve bu güne kadar yarım yada yanlış anlatılan Adıyaman kültürünü, tam anlamıyla kamuoyuna anlatmak ve de kültürünü yaşatmaktır. Bilgi ve teknoloji çağını yaşadığımız bu süreçte, elbette ki artık zihinlerin değişmesi gerektiği kanaatindeyiz. Bunun içindir ki kulaktan duyma bilgiler ve tabularla değil, bilimle hareket edilmesi konusunda, gençlere söz hakkı verilmesini önemsemekteyiz. Şurası da bir gerçektir ki ; mutlu yarınlara,ancak geçmişten uzanan köprülerle ulaşılır. Geçmişi yıllara dayanan memleketimizin unutulmaya yüz tutmuş kültürünü ve tarihini yaşatmak adına tekrar birleşip daha güçlü yarınlara ulaşmak için yeni bir oluşum yaratmak, aramızdaki küskünlüklere, kırgınlıklara son vermek, maneviyatı damarlarda hissettirmek, kültürel ve mesleki konularda eğitmek,gençlerimize sporun barış ve kardeşlik olduğunu öğretmek, ortak iş alanları açmak, maddi problemler yüzünden okuyamayan gençlerimize burs imkanları sağlamak ve bütün Adıyaman gençlerini tek çatı altında birleştirmek için Adıyaman İlim Kültür ve spor derneğinin kurulmasını bir zaruret olarak gördük. Ve siz değerli Adıyamanlılar sizin varlığınız bizim en büyük gücümüz ve motivasyon kaynağımızdır. 7 yıldır devam ettirdiğim bu işte toplamda 4 yüz’e yakın arkadaşımızı ve öğrencimizi Türkiye’nin değişik  üniversitelerine yerleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Adıyaman sevdalısı bir kardeşiniz olarak bu hizmetlerimizin yeni kurduğumuz İlim Kültür Spor Kulübü Derneği altında başta futbol olmak üzere salon sporları, voleybol, basketbol, hentbol, Antrenörlük, Beden eğitimi öğretmenliği ve spor yöneticiliği Badminton, masa tenisi, okçuluk, güreş, karate, judo, halter, satranç, halk oyunları, oryantrik, yüzme, tenis ve benzeri dallarda çok aktif bir spor derneği olacağımızı şimdiden belirtmek istiyoruz. Kurslarımız kesinlikle ücretsiz olacaktır. Bu felsefeyle Adıyaman’ımızın ekonomik durumu iyi olmayan ancak spor yapmak isteyip de yapamayan gençlerine ön ayak olacağız. Sizlerin bizim yanımızda olduğunuzu bilmek yolumuzu aydınlatan yegane ışık kaynağı olacaktır. Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum” şeklinde konuştu.

Haber: Mustafa POLAT

Bu Haberi Gördünmü!

Jumbo Kuşlar Bin Liradan Alıcı Buluyor

Adıyaman’da Muhabbet ve Doğa Kuşları Yetiştiriciler Derneği tarafından her hafta kurulan mezatta, muhabbet ve kanarya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir