90 kişilik Girişimcilik Eğitimlerine 700 Başvuru  

 

Adıyaman Belediyesi ile KOSGEB İl Müdürlüğü arasında imzalanan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri’ne rekor başvuru olunca, kursiyerler mülakat ile belirleniyor.

Belediye ile KOSGEB Müdürlüğü arasında 2016 yılının ilk üç eğitiminde 90 kişiye eğitim verilecek. Bu eğitimlere katılmak için Adıyaman’da rekor bir başvuru oldu. 677 kişi eğitimlere katılmak isteyince, mülakat yapılmaya başlandı.

Adıyaman Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü binasında gerçekleştirilen mülakatlarda Adıyaman Belediyesi, Adıyaman Üniversitesi ve KOSGEB Müdürlüğü yetkilileri iki gün boyunca mülakat gerçekleştirecek. Mülakat sonlarında belirlenecek olan 90 kişi eğitimlere alınacak.

KOSGEB İl Müdürü Şükrü Mısır konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “2016 yılı KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerimizi başlatmış bulunmaktayız. İnşallah Adıyaman’ımıza ve ülkemize hayırlı olur. Adıyaman Belediyemiz ile ilk üç eğitim için işbirliği protokolü yapıldı. Geçen hafta başvurular yapıldı. Adıyaman’da rekor bir başvuruya erişildi. 677 girişimci eğitimlere katılmak için müracaat etti. İki gün boyunca iş fikirlerinin sınandığı bir mülakat gerçekleştiriyoruz. Belediye, Üniversite ve KOSGEB olarak koordineli bir şekilde çalışıyoruz. Tüm vatandaşlarımız müsterih olsunlar. Şeffaf ve açık bir şekilde mülakat gerçekleştiriliyor. 90 kişi bu eğitimlere katılacak. Gönül müracaat edenlerin hepsini almak isterdik ama imkanlar dahilinde bunu gerçekleştiriyoruz. KOSGEB olarak planlamalarımızı yapıyoruz. Kamu kurum ve kuruluşlarla koordineli olarak bu eğitimlerin devam etmesini sağlayacağız. Benim iş fikrim var, Adıyaman ekonomisine, ülkü ekonomisine ciddi kazançlar getireceğim diyen herkesi bu eğitimlere alacağız” diye konuştu.

Eğitimi alan ve iş kurmak isteyen kişilere KOSGEB tarafından 50 bin TL hibe, 100 bin TL kredi imkanı veriyor.

Haber Merkezi

Bu Haberi Gördünmü!

 Dünya Çocuk Kitapları Haftası etkinlikleri 

9-15 Ekim Dünya Çocuk Kitapları Haftası etkinlikleri çerçevesinde öğrenciler ile kitap okundu. Dünya Çocuk Kitapları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir