95 ÜRETİCİYE AŞILAMA EĞİTİMİ VERİLDİ

Adıyaman Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından Araştırma Enstitüsü İl Müdürlüğü ile ortaklaşa organize edilen ‘Meyvecilikte Aşılama Eğitimi’  95 üreticiye  verildi.

Bursa Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Ziraat Mühendisi Selahattin Yılmaz’ın katılımıyla ziraat mühendisleri ve çiftçilere eğitim verildi.

Toplantı öncesi açıklama yapan Adıyaman Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Adil Alan, “Adıyaman’da meyvecilikte marka şehir haline geleceğiz dedik. Buna yönelik çalışmaları başlattık. Belli bir noktaya ulaştık. Bugün ekilebilen tarım alanlarımızın yüzde 18 civarı meyvecilik iştikal ediyor. Şuan yapım aşamasında olan barajlarımızın bitmesi ile birlikte toplam sulanabilen alanlarımız ilk başta yüzde 30’a yüzde 80’e çıkacaktır. Koçali’de gömükan barajlarımızın bitmesi ile birlikte sulanabilen alanlarımız yüzde 18’den yüzde 36’ya çıkacak. Daha sonra da diğer barajlarımızın planlama aşamasında olan yapımı devam eden çetintepe barajı. Diğer barajların bitmesi ile birlikte bu oran yüzde 80’a oranına çıkacaktır. Bu bizim için çok önemli. Adıyaman’ı biz meyvecilikte marka şehir yapacağız. Bundan dolayı bütün arkadaşlarımız ile birlikte çalışmalarımızı başlattık. 2018 yılında badem de birinciliği hedeflemekteydik. Ama biz 2016’da bu hedefi yakaladık. İnşallah bundan sonra bu birinciliği devam ettireceğiz” dedi.

Yapılan açıklamaların ardından Bursa Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Ziraat Mühendisi Selahattin Yılmaz, ‘Meyvecilikte Aşılama Eğitimi’ ile ilgili bilgiler verdi. Haber Merkezi

Bu Haberi Gördünmü!

Dağtekin’den ‘Dünya Gazeteciler Günü’ Mesajı

AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin , 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü nedeniyle bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir