ABD Dolarlarına Vatandaştan Tepki!

Adıyaman’da sosyal medya üzerinden yapılan ‘Dövizi bozduruyoruz, kirli oyunu bozuyoruz’ kampanyasına vatandaşlar, destek verdi.

Türk lirasını korumaya yönelik gerçekleştirilen kampanyaya destek veren vatandaşlar, ellerinde dolarları bozdurmak adına kuyumcular, döviz alım satım yerlerine geldi.

Vatandaşların bir panik içinde olduğunu ifade eden Adıyaman Kuyumcular Odası Başkanı Bekir Ünal, vatandaşların ellerindeki dövizlerini bozdurmaya başladığını söyledi.

İşadamlarının TL üzerinden ticaret yapmasını dile getiren Ünal, “ Vatandaşlar ya bankaya ya da biz kuyumculara geliyor. Döviz fiyatları hakkında bilgi alıyorlar. Vatandaşlar en çok doları elden çıkarmak istiyor. Bugün bir vatandaştan 4 bin dolar aldım. Vatandaşa “doları neden bozduruyorsun” diye sorduğumda, Amerikan doları elimde kalmasın cevabını veriyor. Vatandaş bayağı tepkili ve duyarlı. Bu durum da bizi duygulandırıyor. Doları vatandaşların elden çıkarmasını istiyoruz. En azından Amerika’da seçim veya bir durum olduğu zaman dolarda artış meydana geliyor. Türkiye’de TL kaybı oluyor. İş adamlarımızın dolar üzerinden değil de TL üzerinden ticaret yapmalarını istiyoruz. Türk halkının duyarlı olmaya davet ediyoruz” dedi.

 HABER: FATİH SEBZECİ

Bu Haberi Gördünmü!

Adıyamanlılar Vakfı, Sezonun İlk “Öğrenci Buluşmaları”nı Gerçekleştirdi

Adıyamanlılar Vakfı, 2018-2019 burs sezonunun ilk öğrenci buluşmalarını gerçekleştirdi. Vakfın İstanbul Bağcılar’daki genel merkezinde yoğun …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir