“ABD’nin, Suriye’ye Müdahalesi Sorunu Çözmez”

Türkiye’nin yanlış dış politikalarından dolayı Suriye’yle savaşın eşiğine gelindiğini söyleyen Adıyaman Barosu Avukatlarından Ali Coşkun, “2 veya 3 yıl öncesine kadar ülkemizin Suriye ile problemi yokken, ortak bakanlar kurulu toplantısı yapılırken, bugün ise Suriye ile savaşın eşiğine gelmişiz” dedi.

“İnşallah bu sorun Türkiye’ye patlamaz” diyen Av. Ali Coşkun, “Türkiye daha barışçıl yönde davranmazsa Suriye’de yaşanan olayların boyutları artacaktır” şeklinde konuştu.

“Suriye ile savaşın eşiğine gelmişiz”

Bugün Suriye ile savaş ortamının içerisinde olduğumuza dikkat çeken Av. Ali Coşkun, “Bu süreçte her an Suriye’den Türkiye’ye füze atılabilir. ABD, Suriye’yi vurduğu anda ilk etapta zarar görece olan ülke Türkiye’dir. Her gün Suriye sınırına askeri sevkiyat yapılmakta. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Olacak savaşın içerisindeyiz” diyor. Şimdiye kadar Suriye’de 100 bine yakın Müslüman öldü. Ölen insanların kimliği ne olursa olsun, sonuç itibariyle bu insanlar insan. Hükümetin Suriye konusundaki politikası baştan aşağı yanlış. 2 veya 3 yıl öncesine kadar ülkemizin Suriye ile problemi yokken, ortak bakanlar kurulu toplantısı yapılırken, bugün ise Suriye ile savaşın eşiğine gelmişiz. Bugün yüz binlerce Suriyeli ülkemize sığınmış durumda. Bundan ötürü Suriye, Türkiye için bir mayınlı bölge. İnşallah bu sorun Türkiye’ye patlamaz. Türkiye daha barışçıl yönde davranmazsa Suriye’de yaşanan olayların boyutları artacaktır. ABD’nin, Suriye’ye müdahalesi sorunu çözmez, tak aksine yarayı büyüktür. ABD, Irak’a müdahale ettiği günden bu yana halen insanlar ölmekte. Bugüne kadar 1 milyondan fazla insan öldü. Dışarıdan yapılan müdahalelerle Mısır bugünkü tabloya maruz kaldı. Geçmişte Osmanlı Devleti’nin Ortadoğu’ da hüküm sürdüğü yerlere, “ABD’de gelsin, vursun, insanlar ölsün” deniliyor. Böyle bir düşünce hiçbir yerde tasvip edilmiyor.  Kimyasal bomba konusunda ise BM’ler net fikir beyan etmiyor.Hatta BM’ler raporunu bile açıklamadı. Esad’ın kendi halkına kimyasal bomba attığı yönünde bir açıklaması da yok. Bir insanın kendi vatandaşına karşı kimyasal silah kullanacağına ihtimal vermiyorum. Nasıl ki, Reyhanlı’da, Cilvegözün’de bombalar patlatıldıysa, bu işte Suriye’de bulunan muhaliflerin bir oyunudur” diye konuştu.

Haber: Ömer Karakuş

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir