Acil Bir Düzenleme!!!

Gazetemizin önceki sayılarında da yer alan ve ancak herhangi bir tedbir alınamayan dar sokakların yangın ve asayiş olaylarındaki durumu gün geçtikçe ciddiyetini biraz daha belirginleştiriyor.

Adıyaman merkezindeki bazı cadde ve sokakların dar oluşu olası bir yangında her şeyin kül olup gideceğine delalet getirirken, herhangi bir asayiş olayında da ambulansların büyük sıkıntı çekecekleri gözler önüne seriliyor.

Daha önce yapılan genişletme çalışmalarının kendi mahallelerinde de yapılması gerektiğinin altını çizen Yenipınar Mahallesi ve Mara Mahallesi sakinleri olası bir yangın anında evlerinin küle döneceğini herhangi bir ambulans ihtiyacında ise ambulansın sokağa giremeyeceğini belirttiler.

Daha önce yapılan genişletme çalışmalarının kendi sokaklarında da yapılmasını İsteyen Yenipınar ve Musalla Mahallesi sakinleri, olası bir yangın durumunda itfaiye ekiplerinin olay yerine giremeyeceklerini belirterek, mahallede sokakların çok dar olduğunu ve ancak üç kişinin yan yana yürüyebileceğini söylediler.

Daha önce birçok kez yetkili makamlara şikâyetlerini bildirdiklerini söyleyen Mara ve Sıratut Mahallesi sakinleri, ellerinden gelse kendilerinin sokak duvarlarını yıkacaklarını söylediler.

Eni iki metreyi geçmeyen ve ancak üç kişinin yan yana yürüyebileceği sokaklarda ulaşımın dahi zor olduğunu belirten mahalle sakinleri, olası bir yangın veya deprem anında akıbetlerinin ne olacağı sorusuna cevap arıyorlar.

Yetkili mercilere birçok kez sıkıntılarını duyurmaya çalıştıklarını ancak herhangi bir çalışmanın henüz yapılmadığını söyleyen Sıratut Mahallesi sakinleri, “Gerekirse kendi işimizi kendimiz görürüz” dediler.

Haber: Mustafa Polat

Bu Haberi Gördünmü!

Jumbo Kuşlar Bin Liradan Alıcı Buluyor

Adıyaman’da Muhabbet ve Doğa Kuşları Yetiştiriciler Derneği tarafından her hafta kurulan mezatta, muhabbet ve kanarya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir