“Adam Kazandı!” Dememek İçin Ne Yapmalı?

Tarih, 24 Haziran, 2018: Saat 17 00’de seçim sona eriyor. YSK, sandıklardan gelen sonuçların sayım-dökümünü yapmaya başlıyor…

Gece yarısı olmadan, kazananlar ve kaybedenler netleşiyor…

Bu arada Cumhur İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan TV ekranlarından görünüyor ve “Seçimleri biz kazandık.” diyor.

Seçmene ve kamuoyuna teşekkür ederek, balkon konuşmasını yapacağı yeri ve saati duyuruyor…

Millet İttifakı’ndan çıt yok! Cumhurbaşkanı adayı ve ittifak partileri liderleri kayıp! Sanki yer yarıldı da içine girdiler!

Herkes merak içinde!

Medya mensupları imkânlarını kullanarak, kendilerine ulaşmaya çalışsalar da, maalesef hiç birine ulaşamıyorlar!

Belirsizlik içinde zaman geçtikçe, merek da büyüyor…

Derken Fox TV’den İsmail Küçükkaya, Muharrem İnce’den bir mesaj alıyor. Mesajda kısaca “Adam kazandı!” ifadeleri yer alıyor!

Sonradan öğreniyoruz ki;

Meğer Küçükkaya, daha önce İnce’yi defalarca aramış, ulaşamamış, İnce, bir fırsatını bulunca, arkadaşı Küçükkaya’ya bu mesajı iletebilmiş!

Evet, Sayın İnce ve ana muhalefetin değerli yöneticileri!  Zaten 16 yıldır yapılan tüm seçimlerde, hep aynı adam kazamıyor mu?

Bunu yeni mi öğrendiniz?

Böyle durumlarda yapılması gereken ilk iş; emeğe saygı duymak ve hiç beklemeden, başarıdan dolayı kazananları kutlamaktır.

Sonra sonuçlardan ders çıkarmaktır: Ders çıkarma konusunda kolaylık olsun diye, “kaybedenlere” bir hikâyenin özeti ile katkıda bulunmak istiyorum:

Cırcır böceği ile karıncanın hikâyesini bilmeyen yoktur. Çünkü temel eğitimin ilk kademesinde, herkese bu hikaye okutulur!

Ana teması; yaz boyu saz çalıp, oynayan cırcır böceği, kış geldiğinde yiyecek bulamıyor. Karıncanın kapısına dayanıp, kendisinden yiyecek istiyor!

Karıncanın, cırcır böceğine cevabı çok ağır ve manidardır: “Yaz boyu çaldın saz, haydi şimdi oyna biraz!” diyor.

Hikâyenin sonunda cırcırböceği, o kış açlıktan ölüyor.

Gerçek hayatta Recep Tayyip Erdoğan ve partisi 16 yıldır karıncayı temsil ederken, ana muhalefet ve yöneticileri ise cırcır böceğini!

O nedenle 16 yıldır yapılan seçimlerde, Erdoğan ve ekibi hep kazanıyor, muhalefet ise hep kaybediyor!

Ana muhalefetin parti yöneticilerine tavsiyemdir:

Önümüzdeki seçimlerin sonunda “Adam kazandı!” demek istemiyorsanız, şimdiden “Cırcır Böceği ile Karınca” hikâye kitabını özümseyerek, okuyun!

Göreceksiniz, gelecek tüm seçimleri açık ara ile kazanan siz olacaksınız.

 

Bu Haberi Gördünmü!

Olmadı, Erken Seçime Gidiyoruz!

Güzel bir gelecek düşlüyorduk… Yaşam telaşımıza, heyecanımız eşlik ediyordu, o günlerde! Zamana sığmıyorduk; aylar gün, …