ADD’de Kongre Heyecanı

Atatürkçü Düşünce Derneği Adıyaman Şube Başkanlığını yürüten Aslan Palalı, sevenlerinin desteğiyle yeniden başkanlığa seçildi.

Dernek binasında yapılan ilk toplantıda yeterli çoğunluğun sağlandığı dernek seçiminde Aslan Palalı, başkan adayı olmadığını ve yeni bir başkanın, yeni bir yüz olmasını istediğini belirtmesine rağmen dernek üyeleri, “Başkanımız Aslan Palalı’dan çok memnunuz, bizleri yalnız bırakmasını istemiyoruz” dedikten sonra Aslan Palalı, dernek üyelerinin ısrarlarını geri çevirmeyerek seçime gitti. Dernek üyelerinin ısrarıyla önerdikleri tek listeyle yeniden seçilen Palalı’nın yönetiminde yeni yüzler dikkatlerden kaçmadı. Kongreye 23. Dönem CHP Adıyaman Milletvekili Şevket Köse, Eğitim İş Adıyaman Şube Başkanı Memet Bilgiç, CHP Merkez İlçe Başkanı Hanifi Çavuş, ADD GYK Üyesi ve Bölge Sorumlusu Nursel Aloğlu, ADD Besni Şube Başkanı Akif Bahçeci,  CHP MYK üyesi Kadın Kolları Genel Yönetim Kurulu Üyesi Fatma Köse, CHP Eski İl Başkanı A.Kadir Açıkgöz, İMO Başkanı Zeynal Bakır, Alevi dedesi Mehmetali Tutal, İş adamı Mehmet Karahan, Adıyaman Üniversitesinden çok sayıda öğretim görevlisi ve dernek üyeleriyle birlikte basın mensupları katıldı.

Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitler için saygı duruşu ve istiklal marşı ile başlayan seçimlerde ADD Genel Başkanı Tansel Çölaşan’ın gönderdiği mesaj okunduktan sonra mesajdaki içtenlikte artık devrimcilerin ayağa kalkması gerektiği vurgusu yapılınca Çölaşan’ın mesajı dakikalarca alkışlandı. Kongrede divan başkanlığını Alevi Dedesi Mehmetali Tutal, üyeliklerini Rıfat Taşar ve Sibel Ünlü’nün yaptığı divan teşekkülünde seçimlere geçildi ve tek listeyle seçime giren yeni yönetim kurulu görevi devraldı. Yeniden ADD Adıyaman Şube Başkanlığına seçilen Aslan Palalı, yönetim kurulu adına yaptığı konuşmada dernek faaliyetlerine ve yaptıklarına değinerek, “2 yıl boyunca öncelikle dernek binamızı daha görsel ve işlek bir noktaya taşıdık. Kamu yararına çalışan derneğimiz yaşadığımız şehri, coğrafyamızı ve ülkemiz yararına olan her türlü durumlarda kendine yakışır şekilde gündeme uzak kalmadan en doğru şekilde duruş sergilerken,  kendinden çok bahsettiren bir dernek konumuna geldik. Devrimci duruşundan ödün vermeden, her türlü haksızlığa karşı alanlarda olmaktan kaçınmayan, gündeme dair kamuoyuna ve basına yaptığımız açıklama ve düşüncelerimizle toplumun birlik ve beraberliğine katkı sunmak için her türlü fedakarlığı yaptık. Sosyal ve kültürel etkinliklerimizle Mustafa Kemal Atatürk’ün, ilke ve devrimlerine bağlı bir duruşla Türkiye’nin en iyi şubelerinden biri olduk. Bundan sonrada benimle birlikte dernek yönetiminde görev alan yol arkadaşlarımla görev süremiz boyunca yaşadığımız coğrafyada ve ülkemizde sosyal barışın sağlanmasında halkların, barışın kardeşçe yaşanması için üzerimize ne düşerse yapacağız. Bundan sonra üyelerimizi daha etkin ve duyarlı olmaya, insanlarımızı derneğimize üye olmaya ve bu derneğin yaşamasına katkı sunmaya davet ediyor, tüm Adıyaman halkına böyle bir huzurlu kent yarattıkları ve yaşattıkları için şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

Haber: Ömer Karakuş

Bu Haberi Gördünmü!

2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarı Açıldı

Adıyaman’da 2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarının açılışı düzenlenen tören ile gerçekleştirildi. Adıyaman-Kahta Karayolu üzerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir