“Adeta OSB Terk Edilmiş Durumdaydı”

AK Parti Adıyaman Belediyesi başkan adayı Fehmi Hüsrev Kutlu, milletvekili olduğu dönemlerde yapılan hizmetlerden bahsetti.

AK Parti hükümeti öncesinde ilimize yapılan yatırımlarla AK Parti hükümetiyle birlikte ilimize gelen arasında bir kıyaslama yapan AK Parti Adıyaman Belediyesi başkan adayı Fehmi Hüsrev Kutlu, yapılan hizmetleri tek tek sıraladı.

“Erdoğan’la yapmış olduğumuz görüşmeler sonrasında ilimize bir üniversite kazandırdık”

AK Parti hükümetinin 10 yıl içerisinde Adıyaman’a ne yaptıysa hepsinde emeği ve hakkı olduğunu belirten AK Parti Adıyaman Belediyesi başkan adayı Fehmi Hüsrev Kutlu, “AK Parti Adıyaman milletvekilleri olarak göreve geldiğimizde en büyük talep üniversiteydi. Adıyaman Üniversitesi’nin ilk 15’te yer alması için adeta başa baş, dişe diş mücadele ettik. O dönemde Ahmet Aydın partimizin il başkanıydı. Bende Adıyaman milletvekiliydim. O tarihte Başkanımız Recep Tayip Erdoğan’la bir görüşme yaptım. Fakat o görüşme esnasında Adıyaman ilk 15’in içerisinde yoktu. Daha sonra Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’la yapmış olduğumuz görüşmeler sonrasında ilimize bir üniversite kazandırdık. Ve bu şekilde ilk 15’e girdik. O gün 3 bin öğrenciden bugün 17 bin öğrenciye sahip olan bir üniversitemiz var.  Adıyaman Üniversitesi’nin ilk rektörü Mustafa Gündüz’ün öğrencilerin sayısını artırmada emeği var. İnşallah Rektör Mustafa Talha Gönüllü’de bu sayıyı 20 binlere çıkaracak. Bugün 14 bin öğrenci farklı illerin üniversitelerini tercih etmek yerine kendi illerinde okuyorsa burada benimde emeğimin olduğumu söyleyebilirim” şeklinde konuştu.

“Hastanenin yeri konusunda ilk çalışmaları biz başlatmıştık”

Geçmişte Adıyaman’ın en büyük sorunun Adıyaman-Diyarbakır illerini bağlayan Nissibi Köprüsü olduğuna dikkat çeken Fehmi Hüsrev Kutlu, “Milletvekili olduğum dönemde vatandaşlarımız, “Köprü, köprü” diye bağırıyordu. Başbakan Erdoğan’la yapmış olduğumuz görüşmelerden sonra bizim dönemizde köprünün projesinin yapım ihalesi yapıldı. Bizden sonra da temeli atıldı. Nissibi köprüsü bizim zamanımızda finansmanıyla, projesiyle, ihalesiyle tamamlanmış oldu. Şuanda yapımı da devam ediyor. Bu söylediklerim Hüsrev Kutlu’nun yaptıkları değil, AK Parti ailesinin yaptıklarıdır. Bende AK Parti ailesinin bir üyesiyim. Nissibi köprüsü şuanda bitmek üzere. Bunun dışında 400 yataklı hastanemiz şuanda bitmiş gibi. Bu hastanemizin bitmesi için çok az bir zaman kaldı. Adıyaman’da hiçbir otel bu kadar lüks değil. Hastanenin odaları tek ve iki yataklı olarak düşünülmüş. İki kişilik odalar ise refakatli hastalar için tasarlanmış. Tek yataklı odaları tercih edenlerde tek yataklı odalarda kalabilecekler. Bu hastanemiz şuanda hazır durumda. Bu hastanenin yeri konusunda ilk çalışmaları biz başlatmıştık. O dönemde çok ciddi mücadeleler vermiştik” diye konuştu.

“Bizlerde milletvekilleri olarak bakanlık nezlinde bu projeye destek verdik ve takip ettirdik”

“Yeni Adliye Sarayı gerçekten bir saray” diyerek sözlerine devam eden Fehmi Hüsrev Kutlu, şunları kaydetti; “Adliye Sarayı’nın yeri hususunda benim şahsi emeklerim var. Bu şekilde şehir merkezimize güzel bir bina kazandırdık. Yeni havaalanımız Ankara’nın havaalanından çok daha büyük ve lüks bir hava meydanı. Önceki bina yeni hizmet binasının yanında bekçi kulübesi gibi oldu. Ayrıca Kahta’dan başlayarak Kahramanmaraş’ın Narlı ilçesinin yol ayrımına kadar mevcut yolun duble yol olması için çalışmalar yapmıştık. Bugün bu projeler bitmiş durumda. Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği Şanlıurfa-Adıyaman arasındaki duble yol 3 gidiş, 3 geliş olarak devam ediyor. Adıyaman güzergahında da çalışmalar başladı. Bu saydıklarım benim milletvekilliğim döneminde yaptığım çalışmalardır. Koçali Barajı konusunda müthiş bir direnişle karşılaştık. Sayısını bilemediğim kadar sulama ihaleleri iptal edildi. Fakat bugün bu projenin yapım aşamasına kadar gelindi. Adıyaman Belediyesi gerekli olanı yaptı. Bizlerde milletvekilleri olarak bakanlık nezlinde bu projeye destek verdik ve takip ettirdik. Belediyenin diğer hizmetlerine katkı sağladık.”

“Hükümetimiz döneminde OSB’nin genişletme çalışmaları yapıldı”

Adıyaman’da gezildiğinde güzel bir bina varsa veya bu binalar özel sektör tarafından yapılmışsa bunların AK Parti’nin eserleri olduğunu belirten Fehmi Hüsrev Kutlu, “Her gittiğimiz mahallede, caddede, sokakta bizim zamanımızda yapılan okulları, hizmet binalarını görüyoruz. Bu durumdan Adıyaman adına gurur duyuyoruz. Adıyaman’a yapılması gerekenleri hak edecek şekilde yaptık. Adıyaman Üniversitesi kurulduktan sonra tıp fakültesinin kurulması içinde çaba sarf ettik. Hayırsever bir işadamımız tarafında diş hastanemiz hediye edildi. Tıp fakültemiz sayesinde insanlarımız kendi memleketinde anju ameliyatlarını gerçekleştiriyorlar. Bu söylediğim hizmetler Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın katkılarıyla yapılmıştır. Öte yandan AK Parti Adıyaman milletvekili olarak göreve geldiğimizde OSB’de çalışan sadece bir tane fabrika vardı. Adeta OSB terk edilmiş durumdaydı. Hükümetimiz döneminde OSB’nin genişletme çalışmaları yapıldı. Şuanda fabrikalarımız çok güzel bir şekilde çalışıyorlar” ifadelerini kullandı.

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir