Adıyaman AK Parti İl Başkanı Abdurrahman Dimez, “Fitne, Fesat ve Hainlere Karşı Mücadelemiz Son Hızıyla Devam Edecek”

Adıyaman’a 12 Kasım Cumartesi günü gelmesi beklenilen fahri hemşerimiz Orman ve Su işleri Bakanı Veysel Eroğlu, yaklaşık maliyeti 213 Milyon TL olan yatırımın açılışını yapacak.

Adıyaman AK Parti İl Başkanı Abdurrahman Dimez, Bakanımız aynı zamanda fahri hemşerimiz Profesör Doktor Veysel Eroğlu, 12 Kasım cumartesi günü ilimize teşvik edecekler. Bir dizi açılış ve bazı temaslarda bulunacak. Bizde heyecanla sayın bakanımızı bekliyoruz.

Adıyaman’da sulu tarımla ilgili çok büyük projeleri olduğunu vurgulayan Dimez, “Adıyaman tarımla iştigal eden bir kent. Tarımsal sulama ile ilgili çok büyük projelerimiz var. Sayın bakanımız geldiği zamanda 213 milyon liralık yatırımın açılışını yapacak. Devam eden projelerimiz ile ilgili bakanlığın ve bakanlığa bağlı kuruluşların tamamının bütün paydaşların katıldığı sayın valimizin, ilimizin yetkililerin yer aldığı sayın vekillerimiz de olacağı koordinasyon kurulu toplantısı yapacağız. Adıyaman’ın devam eden projelerinin takibi noktasında bu tür toplantıları önemsiyoruz. Daha önceleri de gelen bakanlarımızla koordinasyon toplantısı yapmıştık ve verimli oluyor. Bunların meyvelerini yavaş yavaş almaya başlıyoruz” dedi.

“Verimli Toprakları Su İle Buluşturacağız”

Yaşanan terör olaylarına da değinen Dimez, “Biran evvel Adıyaman’ın verimli topraklarını cazibeli su ile buluşturmak istiyoruz. Gerek Koçali barajı,  yer teslimi sözleşmesi yapılan Gömükan barajı ve yüzde elli üzerinde yapımı devam eden Besni, Gölbaşı kısmen Adıyaman’ı ilgilendiren Çetintepe barajı bununla beraber Kahta’daki sulama projemiz inşallah bunların hepsini sayın bakanımızın ilimize teşvikleri ile konuşacağız. Terör maddi manevi 30 yıldır bu ülkenin gündemini meşgul eden bir konu. Türkiye Cumhuriyeti Devleti her zamankinden daha güçlüdür. Vatandaşımızın, hükümetimize, partimize olduğu destek günden güne artıyor. Vatandaşımızın, aziz milletimizin desteği olduğu müddetçe dışarıda Türkiye’miz, ülkemiz üzerinde emelleri olan bazı devletler ve onların taşeron olarak kullandıkları bazı örgütler ve içimizdeki fitne, fesat ve hainlere karşı mücadelemiz son hızıyla devam edecek. Karalıyız bu problemi ülke gündeminden çıkarmak için devletin bütün kademe ve organları birlik beraberlik içinde halkımızın desteğiyle ısrarlı ve kararlı bir şekilde bu olayların üzerine gideceğiz” diye konuştu.

HABER: FATİH SEBZECİ

Bu Haberi Gördünmü!

Dağtekin ‘Bizim Adıyaman Sevdamız Var”

AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin bir basın açıklaması yayımlayarak Dr. Süleyman Kılınç’ın adaylığının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir