Adıyaman, Ankara’da Tanıtılıyor

Medya Trend Fuarcılık tarafından Adıyaman Belediyesi ve Adıyaman Valiliği öncülüğünde Ankara’da gerçekleştirilen Adıyaman Tanıtım Günleri büyük bir coşkuyla misafirlerini ağırlamaya başladı.

Tanıtım günleri programı saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıya başladı.

Ankara Atatürk Kültür Merkezi’nde 4 gün sürecek tanıtım toplantısı başladı.

Adıyaman’ın halk oyunları ekibi, katılımcılara görsel şölen düzenledi. Halk oyunlarının ardından ise ‘Adıyaman Harfane’ ekibi tarafından katılımcılara Adıyaman’ın ve bölgenin türkülerinin söylendiği mini bir konser verildi.

Ankara Atatürk Kültür Merkezi’nde misafir kabulüne başlayan Tanıtım günlerinin açılış programına, TBMM Meclis Başkanı İsmail Kahraman,Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli,Orman Ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu,TBMM Başkan Vekili Ahmet Aydın ve Adıyaman Belediye Başkanı F.Hüsrev Kutlu ile çok sayıda vatandaş katıldı.

‘Huzur ve Barış Kenti’ temasıyla başlayan ‘Tanıtım Günleri’nde yer alan Adıyaman Belediyesi, Adıyaman’ın kültürünü, tarihini ve doğasını Ankara’da bulunan yerli ve yabancı turistlere tanıtmak için broşürler hazırlayıp, çeşitli ikramlarda bulundu.

Davul şov ve halk oyunları ile start alan Adıyaman Tanıtım Günleri’nin açılış töreninde konuşan Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, “Huzur ve barış şehri  olan Adıyamanımız ancak anlatılmaz yaşanır.Bu gün açılışını yaptığımız tanıtım günleri vesilesiyle Adıyaman’ı görmek istemesine rağmen göremeyen Ankara’daki vatandaşlarımıza bu güzel kentin güzelliklerini göstermeyi amaçlıyoruz.Gelip güzellikleri yerinde görsünler.Bu vesile ile açılışa katılan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından Latif Doğan ve Kahtalı Mıçı davetlilere doyumsuz bir konser verdi.

Bu Haberi Gördünmü!

 Dünya Çocuk Kitapları Haftası etkinlikleri 

9-15 Ekim Dünya Çocuk Kitapları Haftası etkinlikleri çerçevesinde öğrenciler ile kitap okundu. Dünya Çocuk Kitapları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir