Adıyaman Atletizmde Türkiye 1. si ve 2.si Oldu

Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanlığı tarafından 18-19 Haziran’da İstanbul’da yapılan Türkiye Yıldızlar Atletizm Şampiyonasına katılan 2 bayan atlet, elde ettikleri şampiyonluk ile Türkiye Yıldızlar Kotasını almaya hak kazandı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Seyit Ahmet Bağcı; “İstanbul’da 18-19 Haziran 2016 tarihleri arasında yapılan Türkiye Yıldızlar Atletizm Şampiyonasına katılan 14 sporcumuzdan 5000 Metrede 24.39’luk derece ile Kader Dost Türkiye birincisi, 2000 Metre Engelde 7.03’lük derece ile Kader Güvenç Türkiye ikincisi olmayı başararak Avrupa Yıldızlar Kotasına girmeye hak kazandı. Yine aynı yarışlarda koşan Elif Çetin ise elde derece ile Türkiye 4.’sü olmayı başardı” dedi.

Atletizm sporunda Adıyamanlı gençlerin oldukça başarılı olduğuna dikkat çeken İl Müdürü Bağcı; “Türkiye şampiyonları olan Milli Sporcularımızın sayısı her geçen gün artıyor. Ben bu başarıda emeği geçen antrenörlerimize ve çocuklarını spora teşvik eden ailelerimize teşekkür ederek, ilimizi en iyi şekilde temsil ederek adımızı tüm ülke genelinde duyurmayı başaran atletizmcilerimize teşekkür ediyorum. Umarım Avrupa’da yapılacak olan şampiyonalardan da yine önemli dereceler ve madalyalarla dönmeyi başarırlar” diye konuştu. HABER MERKEZİ

Bu Haberi Gördünmü!

Dağtekin ‘Bizim Adıyaman Sevdamız Var”

AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin bir basın açıklaması yayımlayarak Dr. Süleyman Kılınç’ın adaylığının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir