Adıyaman Barosu Avukatlarından İshak Yılmaz: Boşanma Sayısı Arttı

Adıyaman Barosu Avukatlarından İshak Yılmaz , yaptığı açıklamada, son zamanlar aileler arasında oluşan şiddetli geçimsizlikten dolayı yeni evlenen birçok çiftin boşanmak üzere mahkemeye başvurduğunu söyledi.

Yılmaz, Türkiye’deki orta tabakanın gittikçe alt tabakaya dönüştüğünü,  dünyanın hiçbir yerinde ülkemizdeki kadar ekonomik sıkıntıların ortaya çıkmadığına dikkat çekti.

Ekonomik sıkıntıların bireyin aile hayatına ve kişinin toplumla ilişkilerine yansıdığının altını çizen Yılmaz, şunları söyledi:

“Bu sıkıntıların en başında boşanmaların arttığını görüyoruz. Adıyaman’da da boşanma vakaları da gün geçtikçe artmakta, özellikle ilimizde boşanmaların artmasındaki sebepler ise Suriye’de yaşanan olaylar. Bu ülkeden olan olaylardan dolayı  buraya göç eden binlerce Suriyeli bayanların buraya gelmesi ve buraya gelen Suriyeli bayanlarında sahipsiz olmasından dolayı bu vakarlar artıyor. Onun içinde boşanmaların en büyük sebepleri bunlardan kaynaklanıyor. Bu da aile içi geçimsizliğe ve boşanmalara neden oluyor ”

Haber Merkezi

Bu Haberi Gördünmü!

Dağtekin’den ‘Dünya Gazeteciler Günü’ Mesajı

AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin , 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü nedeniyle bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir