Adıyaman Belediyesi Araç Filosunu Genişletiyor

Her geçen gün büyüyen Adıyaman’a daha iyi hizmet sunmak için araç filosunu genişleten Adıyaman Belediyesi,10’u halk otobüsü olmak üzere toplam 26 adet aracı filosuna kattı.

Önemli işlere imza atan Adıyaman Belediyesi, vatandaşlarına daha iyi hizmet sunmak için araç filosunu genişletiyor.

Devlet Malzeme Ofisi ve ihale yoluyla satın alınan 10’u şehir içi ulaşımında kullanılacak otobüs, diğer 16’sı da müdürlüklerde çeşitli amaçlarla kullanılacak olan toplam 26 aracı filosuna katan Adıyaman Belediyesi, yaptığı yatırımla önemli bir ihtiyacı daha gidermiş oldu.

Alınan yeni araçlar hakkında bilgi veren Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, Destek Hizmetleri, Fen İşleri, Su ve Kanalizasyon İşleri ve İtfaiye Müdürlüğü tarafından kullanılacak olan yeni araçlarla ilgili olarak şunları dile getirdi:

“Göreve geldiğimiz günden bu yana halkımıza hizmetin en iyisini sunmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Zaman zaman yaptığımız çalışmalarda teknik eksikliklerden dolayı aksamalar yaşıyorduk. Bu aksamaları ortadan kaldırmak ve halkımıza hizmeti daha hızlı ve daha iyi bir şekilde sunmak için eksikliğini belirlediğimiz 26 yeni aracı belediyemizin araç filosuna kattık. DMO ve ihale yoluyla aldığımız bu araçlar içerisinde, şehir içi ulaşımında kullanacağımız 10 otobüs, 4 kamyon, 1 pikap, 5 iş makinesi, 2 itfaiye aracı ve yine İtfaiye Müdürlüğü tarafından çeşitli amaçlarla kullanılacak 4 adet araç yer alıyor.”

– OTOBÜS SAYISI 40’A ULAŞTI

Şehir içi ulaşımındaki hizmet kalitesini her geçen gün arttırdıklarını da sözlerine ekleyen Başkan Kutlu, “Göreve gelir gelmez ilk yaptığımız iş, halkımızın en çok ihtiyaç hissettiği şehir içi ulaşımına şekil vermek oldu. Bu anlamda, geldiğimizde sadece 4 tane olan otobüs sayısını bugün 40’a çıkardık. Bunun yanında yeni bir hat açıp, daha geniş alanda hizmet vermeye başladık. Yaman Kart sistemine geçişimizde ulaşım anlamında bir devrim niteliğindeydi” diye konuştu.

Yeni alınan otobüslerle ilgili de bilgi veren Başkan Kutlu, “Araç filomuza dahil ettiğimiz yeni otobüslerimiz 12 metre uzunluğunda ve engelli yolcularımızın kullanımına uygun. Halkımıza hayırlı olsun” dedi.

– SON MODEL YENİ İŞ MAKİNALARI DA HİZMET VERMEYE BAŞLADI

Fen İşleri Müdürlüğü tarafından ihtiyacı hissedilen yeni iş makinalarının da teslim alınarak hizmet vermeye başladığını söyleyen Başkan Kutlu, “Fen İşleri Müdürlüğümüzün için araç filomuza kattığımız, Bomag marka 7 bin 600 kilogram çalışma ağırlığına sahip olan büyük asfalt silindiri, yine Bomag marka 2 bin 700 kilogram çalışma ağırlığına sahip olan küçük asfalt silindiri, Dynapac marka lastik tekerlekli minimum 1.80 metre,maksimum 4.70 metre serme genişliğine sahip asfalt finişer ve Altekma marka 300 litre hacimli yol çizgi makinesi yetkili arkadaşlarımıza teslim edilerek hizmet vermeye başladı. Silindirler ve yol çizgi makineleri DMO üzerinden,finişerise ihale yoluyla alındı.

– ASKİM VE İTFAİYE MÜDÜRLÜĞÜ, TEKNOLOJİNİN SON HARİKASI ARAÇLARLA HİZMET VERECEK

Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü tarafından kullanılacak olan kanal kombine vidanjörü, atık su arıtma çamur taşıma aracı, kanal görüntüleme aracı, iki adet taşıma aracı ve asfalt kesme ve dairesel baca yükseltme işlerinde kullanılacak JCB mini iş makinasının da ilgili müdürlükte görevli personele teslim edildiğini söyleyen Başkan Kutlu, bunların yanında İtfaiye Müdürlüğü için de personel ve malzeme taşıma aracı, kurtarma aracı, çift kabinli çok amaçlı araç, tek kabinli itfaiye aracı, 32 metre yüksekliğe sahip merdivenli itfaiye aracı ve 13 tonluk su takviye aracı alındığını dile getirdi.

Kutlu, yapılan bu yatırımın hayırlı olması temennisinde bulundu. Haber Merkezi

Bu Haberi Gördünmü!

2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarı Açıldı

Adıyaman’da 2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarının açılışı düzenlenen tören ile gerçekleştirildi. Adıyaman-Kahta Karayolu üzerinde …