Adıyaman Belediyesi Hizmetten Çok Reklam Peşindeyse Ne Olur!

Yazımızın başlığındaki sorulan sorunun cevabı çok basittir; Çünkü cevabını herkesin bildiği bir sorudur. Ama kimse bu soruya cevap vermemiş ve cevap vermekten kaçınmışlardır.

İki dönemdir belediye başkanı olan Sayın N.BÜYÜKASLAN başkanlığı dönemindeki hizmetleri tam olarak yapamamış, yapılacak hizmetleri de 2014 seçimine sayılı günler kala tüm hızıyla yapmaya gayret göstermektedir.

Belediye başkanlığını makam ve siyasi rant olarak görenler kaybetmeye mahkumdur. Adıyaman vatandaşı belki çoğu şeyin farkında değildir. İktidar partisi kimi aday gösterirse onu seçecektir. (Bu kanıya şuradan varabiliriz. Yer gün biri Ak partide belediye başkanlığı için aday adaylığını açıklıyor.) Adıyaman halkı seçim yaptığı zaman mantıklı değil de genel olarak duygusal olarak bakıyor ve seçimini yapıyor. Zan ediliyor ki duygusallık kendisi için hayırlısı olacak.

Bazı şeyleri dikkat etmiyoruz, duygusal olarak bakıyoruz öte yandan duygularımızı sömüren ve onları kişisel çıkarlar için kullanmaya çalışanların farkında değiliz. Başkasına ağlıyoruz ama ağlanacak halimize gülüyoruz.

Öyle bir belediyemiz var ki, aslında dünyada bir numara olmalı; çünkü hiçbir belediye başkanı tarihi bir değere sahip olan bir yapıyı parka çevirmez ve bundan belediyenin kazanç kapısı olarak görmez. Tarihi değerlerin önemine vurgu yapan sonrasında tarihi mekânları restorasyon diye parka çeviren tek belediye ve başkanımız var.

Üniversiteye kayıtlar başladı. Adıyaman belediyesi belediyecilik ve insanlık adına diğer toplum gönülleri gibi memleketimize gelen değerli öğrenci misafirlerimize yardımcı oluyorlar. Ama ne yazık ki bu toplumsal ve gönüllüğe dayanan olayı belediyemiz bilbordlara kendi reklamını yapmak için kullanıyor. Her hizmette kendisini tabi hangi hizmetler yapılmışsa orası meçhul, yapmadıklarını, reklamlarla tanıtmaya çalışan bir belediye başkanın, üçüncü bir dönem için aday olma niyetinin olmaması lazım. Bu halka da yazık, bu halkında, bu memleketimizin de gelişmeye gereksinimi var. Bu millet buna hakkı var.

Sosyal devlet anlayışını benimsemiş bir yönetici ancak sosyal devlet gereklerini reklamı için kullanır. Adıyaman belediyesinin reklama yatırdığı parayla eğri çayı devasa bir mesire alını yapılabilirdi. Adıyaman’ın alt yapı sorunu bitebilirdi. Yapılmadı bunlar, paralar hep reklama harcandı. Neden bu kadar reklama ihtiyaç var? Koltuğu kaybetme telaşımı yoksa kendini beğenilmişlik mi orası tartışmaya açıktır.

Her fırsatta her etkinlikte kendi reklamı için koşuşturan, kendisine yetkiyi veren halka hizmet yerine reklam veren, iki dönemi uyuyarak geçiren seçimlere az kala hizmet yapmaya, halkın gözünü boyamaya çalışan, belediye bilmelidir ki; Adıyaman için yenilik zamanıdır. İlla iktidar partisi belediye başkanı olmasını istiyorsanız, lütfen diğer aday adaylara bakın içinde Adıyaman’ı yaşanılacak bir memleket çevirecek değerli insanlar var.

Belediye hizmetten çok reklam peşindeyse bu halk, hizmetti, sosyal ve kültürel değerleri, tarihini ve modern şehir hayallerini kaybeder.

Bu Haberi Gördünmü!

Neden Böyle Ayrımlaştık Ve Ötekileştik

Üç silahşorların her zaman söyledikleri bir söylem vardı. ‘’Birimiz hepimiz, hepimiz birimiz için’’ . Bu …

Bir Yorum

  1. G.antepte 17 tane muze var.adiyaman kalesi adiyamaniiiii icin bir semboldu.madem orasi icin bir proje dusunuluyordu.orada bulinan bazi evler restore edilerek ,kimi adiyaman yemekleri,kimi adiyamanin tutununu anlatan bir muze,kimi ev ler otantik cay ve kafeler,kimi ev mescit,kimi ve adiyaman harfane gibi cok kullanimli bir hale getirileb

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir