Adıyaman Belediyesi Konservatuarında Sertifika Heyecanı

Adıyaman Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde her yıl yüzlerce öğrenciye kapılarını açan belediye konservatuarında sertifika heyecanı yaşandı. Çeşitli dallarda eğitim gören 281 kursiyer sertifikalarını Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu’nun elinden aldı.

Adıyaman Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde, Adıyaman kültürünü genç nesillere ulaştırmak amacıyla kurulan belediye konservatuarında 2017 yılı sertifika heyecanı yaşandı. Keman, Bağlama, Gitar, Ney, Resim, Satranç, Tiyatro ve Piyano dallarında eğitim gören 281 kursiyer, sertifikalarını Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu’nun elinden aldı.

Geçtiğimiz yıllarda da binlerce öğrenciye tiyatro, resim, halk oyunları ve çalgı aletlerinin de aralarında bulunduğu 20 farklı dalda eğitim verilen konservatuarın geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yılda oldukça verimli geçtiğini söyleyen yetkililer, konservatuarın kuruluş amacı hakkında şunları dile getirdi: “Adıyaman Belediyesi Konservatuarının kuruluş amacı, unutulmaya yüz tutmuş kültürel değerlerimizin gençlerimize ulaştırılmasıdır. Bunun için her yıl ortalama 15 ila 20 arasında dalda uzman hocalarımız nezaretinde eğitimler veriliyor. Özellikle Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği, Halk Oyunları, Resim, Tiyatro ve Çocuk Korosunun yanı sıra gitar, bağlama, ney, kaval, piyano, ud, keman gibi enstrüman kursları da verilmektedir. Eğitim öğretimin yanı sıra birimimiz ulusal düzeyde gerek görülen platformlarda ilimizi temsil etmektedir, ulusal yarışmalara da katılmaktadır. Yine belediyemizin ve diğer kurumların özel gün ve haftalarında düzenledikleri etkinliklerde görev alan konservatuarımızda görev yapan öğretim elemanlarının tamamı kendi alanlarında yükseköğrenimini tamamlamış uzman kişilerden oluşmaktadır.”

2017 yaz dönemi kursundan mezun olan kursiyerlerin sertifika dağıtım törenine katılan Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu ise mezun olan kursiyerleri tebrik ederek, emeği geçen hocalara teşekkür etti.

Sertifika töreninde müzik dinletisi sunan kursiyerlerden Reşat Akalın ve Furkan Akay ‘Düz Dara’ türküsünü seslendirerek davetlilere müzik zevki yaşattı.

Bu Haberi Gördünmü!

 Dünya Çocuk Kitapları Haftası etkinlikleri 

9-15 Ekim Dünya Çocuk Kitapları Haftası etkinlikleri çerçevesinde öğrenciler ile kitap okundu. Dünya Çocuk Kitapları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir