Adıyaman Belediyesi, Savaş Mağduru Öğretmenleri Unutmadı

Adıyaman Belediyesi, iç savaştan kaçarak ülkemize sığınan Suriyeli öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlayarak, hediye verdi.

Adıyaman Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde çalışmalarını yürüten Toplumsal Gelişim Merkezi (TOGEM) tarafından sosyal sorumluluk projeleri kapsamında gerçekleştirilen çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.

Suriye’deki iç çatışmadan kaçarak ülkemize sığınan Suriyelilere her fırsatta desteğini sunan Adıyaman Belediyesi bünyesindeki TOGEM, ilimizde Suriyeli öğrenciler için hizmet veren Atatürk İlköğretim Okulunda öğretmenlik yapan eğitimcileriçin bir program organize ederek, Suriyeli öğretmenleri24 Kasım Öğretmenler Günündeunutmadı.

Atatürk İlköğretim Okulu çok amaçlı salonunda gerçekleşen programa Adıyaman Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Kızılbay, TOGEM Koordinatörü Yasemin Delibaş, Atatürk İlköğretim Okulu Müdürü İ. Halil Alkayış ve Suriyeli eğitimciler katıldı. Programın açılış konuşmasını yapan okul müdürü Alkayış, verdiği desteklerden dolayı Adıyaman Belediyesi yetkililerine teşekkür ederek, “24 Kasım Öğretmenler Gününde, okulumuzda görev yapan Suriyeli öğretmenlerimizi unutmayarak böyle bir program organize eden Belediye Başkanımıza ve ekibine çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Suriyeli eğitimciler adına söz alan okul idarecisi Mahmut Ahmet ise yaptığı konuşmada, “Tüm Suriyeli öğretmenlerimiz adına belediye yetkililerine çok teşekkür ediyoruz. Adıyaman Belediyesi ve Adıyamanlılar her zaman yanımızda oldular, bize destek verdiler. Bundan dolayı hepsine minnettarız. Bende buradan tüm Suriyeli ve Türk öğretmenlerimizin gününü kutluyorum” dedi.

Daha sonra Suriyeli öğretmenlere hitap eden Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Kızılbay da, öğretmenliğin bir melek mesleği olduğunu dile getirerek, “Hepinizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü tebrik ediyorum. Öğretmen mesleği bir melek mesleğidir. Çünkü Efendimiz (SAV)’e okumayı Cebrail (AS) öğretmiştir. Bundan dolayı her öğretmenimiz birer melektir” şeklinde konuştu.

TOGEM Koordinatörü Yasemin Delibaş ise yaptığı konuşmada, bütün eğitimcilerin gününü kutlayarak, “Dünyanın her yanında öğretmenler, insan topluluğunun en fedakâr ve en değerli varlığıdır.Geleceğimiz kıymetli öğretmenlerimizin ellerinde şekillenmektedir.Yarınlarımıza umut olan tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum. Bu amaç doğrultusunda siz kıymetli öğretmenlerimize,tekstil kursumuzda eğitim gören kursiyerlerimiz tarafından hazırlanana keselerimizden oluşan küçük birer hediye hazırladık. İnşallah beğenirsiniz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Suriyeli öğretmenler için hazırlanan hediyeler dağıtıldı. HABER MERKEZİ

Bu Haberi Gördünmü!

MÜSİAD Adıyaman Şube Başkanı Yıldırım, 17. MÜSİAD EXPO Fuarını Değerlendirdi

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Adıyaman Şube Başkanı Şerif Yıldırım, 17. MÜSİAD EXPO fuarını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir