Adıyaman Belediyesi Ve ASU TV Kardeşliği

Ramazan Aylarında ülke genelinde yerel TV kanalları her zaman olduğu gibi bu Ramazan’da mahalle mahalle, ilçe ilçe, köy köy gezip memleketimizi tanıtmaya çalıştılar. Bu tanıtım ve benzeri Ramazan programlarını, bizim yerel kanallarda yaptı. Halkımızın sorunlarını geniş bir şekilde haber yapıp yetkililere iletmeye çalıştılar.

Adıyaman’ın iki TV kanalı var, ilk ki MERCAN TV ikincisi ASU TV’dir. ASU TV uydu üzerinden yayın yaptığı için Adıyaman Ulusal kanalı olarak biliniyor. Bu her iki tv kanalın ortak bir noktası vardır. Her ikisi de dönemleri farklı olsa da belediye başkanlarına taraf yayın yapmış ve yapmaktadır.Tıpkı ulusal kanallar gibi. Yani Adıyaman televizyon kanalları sadece iktidar yanlısı yayın yaparak iktidar yandaşı olmuşlardır. Halkın sorunları ve istekleri pek umurlarında değildir. Umurlarında olan belediye başkanlarının reklamıdır. Nasıl bir egoları var anlamadım kendi egoları için kanal kurmak ilginç aslında.

Geçen yerel basında ASU TV’nin yapmış olduğu gezi-tanıtım programında gerçekleşen olay biraz gündem yarattı.

SAMSAT ilçesine bağlı bir köyde sorunları dinlemek için muhabir bir vatandaşa mikrofonu uzattı ve kıyamet tamda burada koptu! Vatandaş aylardır akmayan suları için sitemde bulundu. Bu sitem onun en doğal hakkıdır, ama bu kızgınlık ve sitemlerini kendisini mecliste temsil edenlere hakaret ederek yapamaz. Hadi diyelim her ne kadar haksız olsa da vatandaş öfkeyle bu sözleri sarf etti, farkında olarak yâda olmayarak ASU TV kanalı yapımcısı bunu neden yayınladı? Küçük bir argo kelimeye ‘BİP’ koyanlar, sigara dumanına mozaik çekenler neden bu hakaret içeren sözleri doğrudan yayınladı? Bu yapılan yayın basın ahlak ve ilkelerine uygun mudur? Şimdilik bu konu burada kalsın biz madalyonun bide öteki yüzüne bakalım. Sorulması ve cevaplanması gereken sorular var.

Adıyaman’da uydu yayını yapan ULUSAL TV kimin?

Vekillere yapılan bu hakaretler neden yayınlandı?

Bunun yayınlanmasında siyasi bir hesaplaşma mı var?

Adıyaman belediyesi başkanın dolaylı veya doğrudan bu kanalla bir bağlantısı var mı?

Eğer varsa neden bu programın yayınlamasına izin verdi?

Yoksa Adıyaman Belediye Başkanı ve partisi arasında bir husumet mi var?

Ak parti kulislerinde Adıyaman belediye başkanlığı adayı için başka bir isim mi var. Bu yayın ona tepkimiydi yoksa.

Yerel seçimler yaklaştı ve Ak parti ülke genelinde ve Adıyaman’da yine kesin kazanır gözüyle bakılıyor. Kimi aday gösterse o Başkanlık koltuğuna oturur. Gözlemlerime göre seçimlerde AK PARTİ adayı Başkan NECİP BÜYÜKASLAN olmayacak gibi görünüyor.

Neden belediye başkan adaylarının yapacağı projeleri Adıyaman için yapacağı yenilikleri değil de kimin bu rantı paylaşacağını yazıyor ve konuşuyoruz önümüzdeki yazılarda bu konulara değineceğiz.

Bu Haberi Gördünmü!

Neden Böyle Ayrımlaştık Ve Ötekileştik

Üç silahşorların her zaman söyledikleri bir söylem vardı. ‘’Birimiz hepimiz, hepimiz birimiz için’’ . Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir