Adıyaman Belediyesi’nden Engelliler Günü Programı

Adıyaman Belediyesi ve Kredi Yurtlar Kurumu ortaklığında ‘En Büyük Engel Sevgisizliktir’ temalı engelliler günü programı düzenlendi.

Adıyaman Belediyesi ile Kredi ve Yurtlar Kurumu Adıyaman İl Müdürlüğü tarafından Dünya Engelliler Haftası münasebetiyle düzenlenen ‘En Büyük Engel Sevgisizliktir’ temalı program katılımcıları kimi zaman güldürdü, kimi zaman duygulandırdı.

Adıyaman Belediyesi Konferans Salonunda gerçekleşen geceye Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, Kredi Yurtlar Kurumu Müdürü Sami Köroğlu, CHP Merkez İlçe Başkanı Hanifi Çavuş ve çok sayıda vatandaş katıldı.İşaret dili eğitmeni Ferhat Yılboğa ve öğrencileri tarafından hazırlanan geceye katılan engelliler ve aileleriişaret dili ile söylenen şarkılarla doyasıya eğlendi.

KYK Müdürü Sami Köroğlu programın başında yaptığı konuşmada, öğrencilere barınma hizmetinin yanında sosyal ve kültürel etkinlikimkanları sunduklarını da belirterek, bu etkinliklerden birisi olan işaret dili kursunun halen devam ettiğini söyledi. Köroğlu, “İşaret dili kursuna katılan öğrencilerimiz, belediyemizin de katkılarıyla bugün engellilerimiz için birprogram hazırladı. Öğrencilerimize ve kurumsal ortaklığı önemseyen Adıyaman Belediyesine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu ise yaptığı konuşmada programı düzenleyen Kredi Yurtlar Kurumu öğrencilerine teşekkür ederek, engellilerin yılın sadece bir haftası hatırlanmaması gerektiği uyarısında bulundu.

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir