Adıyaman Belediyesporlu Futbolcu Olimpiyat Şampiyonluğu Yaşadı

Samsun’da düzenlenen 23. İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları’nda şampiyon olan Türkiye İşitme Engelliler Futbol Takımı oyuncusu Adıyaman Belediyesporlu Mustafa Şaşmaz başarısını Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu’yla paylaştı.

Samsun’un ev sahipliğinde 97 ülkeden 3 bin 500 sporcunun katılımıyla gerçekleştirilendünyanın en önemli spor organizasyonlarından 23. İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları’nda Olimpiyat Şampiyonu olan Türkiye İşitme Engelliler Futbol Milli Takımının Adıyamanlı oyuncusu Mustafa Şaşmaz başarısını Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu’yla paylaştı.

Geçen sezon İşitme Engelliler Deplasmanlı 1. Futbol Lig’inde fırtına gibi eserek şampiyon olan ve Süper Lig’e çıkan Adıyaman Belediyesi İşitme Engelliler Futbol Takımının önemli oyuncularından bir tanesi olan Mustafa Şaşmaz ile birlikte Adıyaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fikret Keleş, Adıyaman Belediyespor Kulüp Başkanı Aykut Dündar, Adıyaman Belediyespor Genel Koordinatörü Mehmet Yıldırım ile Adıyaman Belediyespor İşitme Engelliler Spor Kulübü Başkanı Mahmut Zafer Taştan’ı makamında ağırlayan Belediye Başkanı Kutlu, “Samsun’da düzenlenen İşitme Engelliler Olimpiyatları’nda şampiyonluğa ulaşan milli takımımızı kutluyorum. Milli takımımızın bu başarısı bizleri gururlandırdı. Bu önemli başarıda emeği geçen herkesle beraber ilimizi ve kulübümüzü başarıyla temsil eden Mustafa kardeşimizi de tebrik ediyorum” diyerek genç sporcuyu kutladı.

ŞAMPİYONLUK KUPASI BAŞKAN KUTLU’NUN ELLERİNDE

Ziyarette ayrıca, geçen sezon İşitme Engelliler Deplasmanlı 1. Futbol Lig’inde şampiyon olarak Süper Lig’e çıkan Adıyaman Belediyespor İşitme Engelliler Futbol Takımının şampiyonluk kupasını Başkan Kutlu’ya takdim eden kulüp yöneticileri, gelecek sezon için de Avrupa Kupalarına katılma sözü verdi.Elde ettikleri başarıda Adıyaman Belediyesi yönetiminin çok büyük katkıları olduğunu söyleyen İşitme Engelliler Futbol Kulübü Başkanı M. Zafer Taştan,desteklerden dolayı Başkan Kutlu’ya teşekkür etti.

Başkan Kutlu ise elde edilen başarıdan dolayı yöneticileri, teknik heyeti ve sporcuları tebrik ederek, desteklerinin devam edeceğini dile getirdi.

Haber: Kazım Aydın

Bu Haberi Gördünmü!

Dağtekin’den 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir