Adıyaman Belediyespor’un Rakipleri Belli Oldu

2017-2018 Hentbol sezonu kadınlar ve erkekler Türkiye Kupası 1. tur grupları ve Süper Lig ve 1. Lig fikstürleri belli oldu.

Türkiye Hentbol Federasyonu Konferans salonunda gerçekleştirilen kura çekimine Hentbol Federasyonu Genel Sekreteri Mutlu Kadıoğlu, kulüp temsilcileri ve Federasyon yetkilileri katıldı. Açılış konuşması yapan Kadıoğlu, yeni bir sezona daha başlayacakları için heyecanlı olduklarını belirterek, 2017-2018 sezonunun tüm kulüplere hayırlı olmasını diledi ve başarılar diledi.

Konuşmanın ardından Türkiye Kupası 1. tur grupları açıklamaları yapılarak kura çekimine geçildi. Türkiye Kupası gruplarının ardından da sırasıyla kadınlar süper lig, erkekler süper lig, kadınlar 1. lig ve Can Çağnay sezonu erkekler 1. lig fikstürleri belirlendi.

  1. torbadan finallere giren Adıyaman Belediyespor ise D grubunda Maliye Piyango, Sakarya Büyükşehir Belediyespor ve Ahi Evran Üniversitesi ile eşleşti.

Hentbol Erkekler Süper Ligi’nin yeni ekiplerinden Adıyaman Belediyespor’un antrenörü Okan Halay, Erkekler Türkiye Kupası 1. turundaki rakiplerinin belirlendiğini, amaçlarının grubu ilk iki sırada bitirerek üst tura çıkmak olduğunu söyledi.

Hentbol Erkekler Süper Ligi’nin yeni ekiplerinden Adıyaman Belediyespor’un antrenörü Okan Halay, Erkekler Türkiye Kupası 1. turundaki rakiplerinin belirlendiğini, amaçlarının grubu ilk iki sırada bitirerek üst tura çıkmak olduğunu söyledi.

Halay, yaptığı açıklamada, ligin ve kupanın iddialı takımlarından olmayı hedeflediklerini belirterek, Erkekler Türkiye Kupası’nda kendileriyle eşleşen Maliye Milli Piyango, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi ve Sakarya Büyükşehir Belediyespor takımlarını değerlendirdi.

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi ve Sakarya Büyükşehir Belediyespor takımlarının 1. Lig’de mücadele etmelerine rağmen iyi bir kadroya sahip olduklarını dile getiren Halay, “Ciddi takımlarla oynayacağız. Biz de aynı ciddiyetle, aynı özveriyle çalışıyoruz. Amacımız gruptan ilk iki dereceyi alarak bir üst tura çıkabilmektir. Bunu başarabilecek güce sahip olduğumuzu düşünüyorum.” diye konuştu.

Kulüp başkanı Aykut Dündar ise gruplarında Süper Lig ekiplerinden Maliye Milli Piyango gibi güçlü bir takım bulunduğunu ve Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi ile Sakarya Büyükşehir Belediyespor’un da ciddi takımlar olduğunu kaydetti.

Gruplardan iki takımın çıkacağını belirten Dündar, Adıyaman Belediyespor olarak gruptan birinci olarak çıkmayı hedeflediklerini vurguladı.

Bu Haberi Gördünmü!

Müdür Tünçmen’den  İHH’ya teşekkür 

Kahta İlçe Milli Eğitim Müdürü İnsani Yardım Vakfı(İHH) Kahta temsilciliği yönetim kurulu üyelerini makamında kabul …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir