Adıyaman Çalmıyor

Kaşıkçı “Adıyaman ve Kahramanmaraş elektriği çalmayan yöreler”

Bir çok ilde kullanılan kaçak kullanımından doğan enerji kaybının ancak 4 tane Atatürk Barajı büyüklüğündeki barajın üreteceği enerji ile karşılanabileceği ortaya çıkarken Adıyaman’da kayıp kaçak oranı neredeyse hiç olmadığı açıklandı.

Kahramanmaraş ve Adıyaman illerinde 550 bini aşkın müşterisine elektrik dağıtımı hizmeti veren AKEDAŞ Elektrik Dağıtım A.Ş. Genel Müdürü Hasan Kaşıkçı, göğsümü gere gere söylüyorum “ Adıyaman ve Kahramanmaraş elektriği çalmayan yörelerdir” dedi.

4,95 ile sadece Dünya ortalamasının altına indiklerini söyleyen Kaşıkçı, “ Türkiye’deki en düşük kayıp kaçak oranını yakalayan bir şirketiz. Adıyaman’ın karşı kayısında kayıp kaçak yüzde 70 oranlarındadır. Adıyaman ve Kahramanmaraş illerimiz ise Türkiye’nin en düşük kayıp kaçağına sahip olan iller konumundadır. Adıyamanlılarla gurur duyuyorum. Çünkü göğsümü gere gere Türkiye’de ki bütün enerji toplantılarında diyorum ki ; “Adıyaman ve Kahramanmaraş olarak Türkiye’de elektriği çalmayan bir yörede yaşıyoruz. Bu çok büyük gurur verici bir durumdur. 4,95 ile sadece Türkiye’de değil, 5-ile 7 arasında olan Dünya ortalamasının da altına indik. Burada yaşayan insanların büyük katkısı var. Dürüst insanların katkısını unutmamak gerekir. Bizde bunları fırsat bilerek para istediğimizde alıyoruz, yatırım istediğimizde alıyoruz. Müşterinin her istediğini yapabilecek şekilde seferber etmek için elimizde kozlarımız ve donelerimiz mevcuttur.

YENİLEBİLİR ENERJİ

Bölgenin güneş yönünden zengin olduğunu açıklayan Kaşıkçı, “73 adet güneş enerji paneli devrededir. Bunun 28’i Adıyaman’da 45’i ise Kahramanmaraş’ta bulunuyor. Bunların toplamı 58,5 megavattır. Önümüzde ki yıllarda bu sayımız 6 kat daha aratarak 300 megavata çıkacaktır.”dedi.

Haber: Burhan Işık

Bu Haberi Gördünmü!

Dağtekin ‘Bizim Adıyaman Sevdamız Var”

AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin bir basın açıklaması yayımlayarak Dr. Süleyman Kılınç’ın adaylığının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir