ADIYAMAN CEMEVİNDE 5 BİN’İN ÜZERİNDE KİTAP VAR

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın gençlik projeleri destek programı kapsamında “Okumak Yaşamaktır” adlı kitap kafe projesi kapsamında yazarlar öğrencilerle bir araya geldi.

 

Yunus Emre ve Teknik Anadolu Lisesinde düzenlenen “Söyleşi ve İmza” gününde Ali Gülmez ve Ahmet Kara öğrencilere kitap okumanın önemine ilişkin açıklama yaptı.

 

Yunus Emre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü İmam Şimşek, “Okumak, yaşamaktır kitap kafe projesi ile ilgili bir etkinlik var. Projeyi Gençlik ve Spor Bankalığı Gençlik Projeleri kapsamında Adıyaman Alevi Kültür Dernekleri Adıyaman şubesi tarafından organize ediliyor. İki tane çok değerli misafirimiz var. Bu kapsamda okulumuza teşvik eden misafirlerimize hoş geldiniz diyorum. Bu çalışmalar da öncülük yapan Gençlik Spor Bakanlığına hem de Alevi Kültür Dernekleri Şubesi Başkanı Rıza Tanrıverdi’ye teşekkür ederim. İki yazarımıza ilimize teşviklerinden dolayı teşekkür ederim” dedi.

Öğrencileri açtıkları kitap kafeye bekleyen Alevi Kültür Dernekleri Şubesi Başkanı Rıza Tanrıverdi ise şunları kaydetti: “Gençlik ve Spor Bakanlığının gençlik projeleri destek programı kapsamında okumak yaşamaktır kitap kafe projelerimiz ile ilgili iki yazarımız bugün sizlerle söyleşi ve imza gününe getirdik.  Biz Adıyaman’da Cemevi’nde Gençlik ve Spor bakanlığının bize verdiği 3 bin kitap aldık. Bu kitapların yanı sıra 2 bin bağış kitapları geldi bize. Kütüphanemizde 5 binin üzerinde kitabımız var. Bizim en sevindiğimiz taraf; Burada Gençlik ve Spor Bakanlığının Genel Müdürlüğüne, Daire Başkanlığına, emeği geçen herkese teşekkür ederim. Bu projeyi gerçekleştiren derneklerimiz var. Bizim en sevindiğimiz yanı bu kütüphanemizin kalıcı olmasıdır. Diğer çoğu dernekler yer kiraladılar, 10 ay bu projeyi yürütecekler. O kira bittikten sonra belki o kitaplar bazı yerlere dağıtılacak. Ama bizim 5 bin kitap herkese hitap edecek, kitabımız var”

Yapılan açıklamanın ardından Yazar Ahmet Kara ve Ali Gülmez, kitap okumanın önemine ilişkin bir söyleşi gerçekleştirdi. Haber: Burhan Işık

Bu Haberi Gördünmü!

Müdür Tünçmen’den  İHH’ya teşekkür 

Kahta İlçe Milli Eğitim Müdürü İnsani Yardım Vakfı(İHH) Kahta temsilciliği yönetim kurulu üyelerini makamında kabul …