Adıyaman Eğitimine 23 Milyonluk Ödenek Aktarıldı

Ak Parti Adıyaman İl Başkanı Abdurrahman Dimez, 2017-2018 eğitim öğretim yılı öncesinde Adıyaman eğitimine 23 milyonluk ödenek aktarıldığını açıkladı.

Dimez yaptığı açıklamada, yaklaşan 2017-2018 eğitim öğretim sezonu öncesi depremde zarar gören okul binaları yerine konteyner okulların temin edilmesi maksadıyla hükümet tarafından AFAD başkanlığınca Adıyaman’a 23 milyonluk ödenek aktarıldığını belirtti.

Dimez konuşmasını şöyle sürdürdü: “Samsat İlçemizde pompaj istasyonundaki arızanın giderilmesi ve iletim kanallarındaki tamiratların yapılması için Sayın valimizin ve bizlerin girişimleriyle DSİ Genel Müdür yardımcımız ve ilgili daire başkanları ilimize gelerek yerinde inceleme yapmış ve pompa arızasının giderilmesi suyun bir an evvel verilmesi ve yedek pompanın temini ile ilgili çalışmayı neticelendirmiştir. inşallah bir hafta içerisinde su pompaları  tekrardan çalışmaya başlayacaktır.Ödeneğin aktarılmasında emeği geçen başta sayın valimize ve vekillerimize  teşekkür ederim.” İfadelerini kullandı.

Bu Haberi Gördünmü!

Çocuklara mutluluk giydiriliyor 

Merkezi İstanbul’da bulunan Mutluluk Giysin Çocuklar Derneği Adıyaman’da ki okullarda bin 300 öğrenciye bot, mont …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir