Adıyaman Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ziya Duranay: “Türkiye Çok Tehlikeli Bir Süreçten Geçiyor, Dikkat Etmemiz Gerekiyor”  

 

Adıyaman Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ziya Duranay, Türkiye’nin çok tehlikeli bir süreçten geçtiğini, buna dikkat edilmesi gerektiğini söyledi.

Duranay, yaptığı açıklamada, ekonomi ile alakalı Adıyaman ve Türkiye’nin seçimden sonra istikrar yakaladığını ifade etti.

Bunun devam ettirilmesi için istikrarın oturtulması gerektiğini anlatan Duranay, şunları kaydetti:

“Suriye’de olan hadiselerden dolayı sürekli Türkiye, bir teyakkuzda. Bugün Allah göstermesin Türkiye’ye bu krizin sıçraması bizi geriye götürür. Dolayısıyla bundan ekonomiden zarar görecektir. Ekonominin zarar görmesi ile esnaf ve sanatkarımızın bundan etkilenmesi demektir. Dünya küçüldü. Küresel ekonomi var. Dünyanın herhangi bir yerinde olan bir hadise ülkemizi de etkiliyor. Temennimiz bu istikrar devam eder. Seçimden sonra ülkemiz bir nefes aldı. Bu istikrarın devam etmesi için esnafımıza, sanatkarımıza bir nefes verecektir”

Bayırbucak Türkmen Bölgesine Yapılan Saldırıya Tepki

Bayırbucak Türkmen bölgesine yapılan saldırıya da tepki gösteren Duranay, şöyle devam etti:

“Dünyayı yöneten büyük güçler, hep kendilerine bir takım şeyler çıkarmak istiyorlar. Yanı başımızda bulunan Bayırbucak bölgesinde bu hadiselerin olmasına Türkiye’nin kayıtsız kalması mümkün değil. Bu büyük güçlerin belki de Türkiye’yi bu olaylara çekmek, ateş çemberine çekmek veya Türkiye’yi güçsüzleştirmek için yapılan oyunlar da olabilir. Bunu Türkiye Devletinin aklı başında proje yürütüp bunu çok zararsız, ziyansız halletmemiz gerekiyor. Tabiki oradaki halka sahip çıkmamız gerekiyor. Oradaki vatandaşlara el uzatmamız gerekiyor. Zaten dernekler aracılığla da uzatılıyor. Orada büyük bir yardımlaşa kampanyası var. İnsanlara yardımcı olma adına herşey yapılıyor. Türkiye oalrak çok tehlikeli bir süreçten geçiyoruz. Bu tehlikenin Türkiye’ye sıçramaması için de dikkat edilmesi gerekiyor. Bu konuda Türkiye Devletinin çok dikkat etmesi gerekiyor”

PHA

 

Bu Haberi Gördünmü!

2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarı Açıldı

Adıyaman’da 2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarının açılışı düzenlenen tören ile gerçekleştirildi. Adıyaman-Kahta Karayolu üzerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir