Adıyaman Esnafının Yüzü Nihayet Gülüyor

Esnafları birer birer gezerek hem gıda hem giysi hem de diğer eksiklerini gideren yerli turistler, şehre bıraktıkları paralarla esnafı mutlu ederken, bu yoğunluktan en büyük pastayı gıda sektörü almış oldu.

Otellerimizi tıka basa dolduran yerli ve yabancı misafirlerin sayısının her geçen gün arttığı bildirilirken, otelleri doluluk oranlarının geçen yıla oranla yüzde 50 arttığı bildirildi.

Esnaf 15 Mayıs’ta itibaren hareketlilik yaşandığını belirterek “ Allah bozmasın” dediler. Adıyamanlı esnaflardan Faik Gündoğan, bölgedeki turizm hareketliliğinin 1 Mayıs’tan itibaren başladığını söyledi. Sezonun turist hareketliliğini yerli turistlerin oluşturduğunu belirten Gündoğan, 2014’te esnafın yüzünü güldürecek iyi bir sezon beklediklerini kaydetti. Başka bir esnaf Ali Tümer ise Kış’ın turist hareketliliği oluşmadığı için zor günler geçirdiğini belirterek Yaz öevsiminin bereketli geldiğinin altını çizdiler.

Tümer, yaz sezonunun başlaması ile birlikte esnafın yüzünün gülmesini beklediklerini kaydetti. Tümer, “Esnafımız geçen sezonlarda zor günler geçirdi. 2014’te iyi bir sezon geçirmeyi bekliyoruz. Bunca turist ve her geçen gün artan turist sayısı geçeceğine işaret veriyor. Şehir merkezindeki turist hareketliliğinin satışlarla esnafın yüzünü güldürmesini bekliyoruz” dedi.

Bir başka esnaf Ekrem Alkan ise, yaz turizm hareketliliğinin başladığını söyledi. Şehir canlılığını yerli turistleri oluşturduğunu belirten Alkan, yerli turistlerinin harcama potansiyeli yüksek turistler olduğunu kaydetti.

Haber: Mustafa Polat

Bu Haberi Gördünmü!

Dağtekin’den 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir