Adıyaman Gençliği’nden ‘Noel’ Kutlamalarına Tepki

Anadolu Gençlik Derneği öncülüğünde bir araya gelen bir grup genç tarafından, Noel kutlamalarının İslam coğrafyasında gerçekleştirilmesine tepki gösterdi.

Anadolu Gençlik Derneği tarafından Demokrasi Parkı’nda düzenlenen basın açıklamasında bir araya gelen bir grup genç, Noel’e tepki gösterdi. Grup adına basın açıklaması yapan AGD Üniversite Komisyonu Başkanı Rıdvan Beyazkaya, Hıristiyan dünyasının inançlarının empoze edilmeye çalışıldığını söyledi. Rıdvan Beyazkaya, şunları söyledi: “Hıristiyan dünyasının önemli bir kısmı yeni yıla girmenin heyecanı ile etkinlikler düzenlerken, İslam coğrafyasında özellikte de Türkiye’deki Müslümanların bu etkinlikler içinde görmek oldukça üzüntü vericidir. Batı, Hıristiyan bir aziz olan Nicholaos’u Noel baba adıyla farklı bir inanç ve kültürlere çok kolay bir şekilde empoze etmektedir. Noel babanın Hz. İsa’nın doğum yıl dönümünü anmadan öte farklı şeyler taşıdığı aşikardır. Peygamber Efendimizin buyurduğu, ‘Kim bir millete benzemeye çalışırsa o onlardandır’ hadisi şerifi, Noel’in biz Müslümanlar için açık bir tehlike olduğunu göstermekte ve imanımıza zarar vereceği anlamına gelmektedir. Hıristiyanlar nasıl ki Ramazan ayında oruç tutmuyor; Kurban Bayramı’nda kurban kesmiyorlar ise bizlerde onların kendi inanç değerleri içinde yer alan yılbaşı kutlamalarından uzak durmalıyız.”

Milli Türk Talebe Birliği, Alperenler, İHH, Bilgi ve Hikmet Derneği, Vahdet Der ve AK Parti Gençlik Kolları üyelerinin katıldığı protesto gösterisinde ellerinde pankartlarla basın açıklaması yapan grup daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı. İHA

Bu Haberi Gördünmü!

Dağtekin ‘Bizim Adıyaman Sevdamız Var”

AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin bir basın açıklaması yayımlayarak Dr. Süleyman Kılınç’ın adaylığının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir