Adıyaman Halkı Sokaklara İniyor!

Mısır’da ve Suriye’de devam eden katliamların ardından bugün Ulu Camii’nde Cuma namazının ardından protesto yürüyüşü yapılacak.

Eylemde Mısır’da darbe hükümetinin yaptığı katliamlar ve Suriye’de kimyasal silah kullanan Esed yönetimi protesto edilecek.

Ulu Camii’nde başlayıp Demokrasi Parkı’nda yapılacak basın toplantısı ile tüm şehitler için gıyabi cenaze namazı kılınacak.

“Hayatınızın korunması garantimiz altında diyerek bir gecede 8 bin insanın katledildiği Srebrenitsa’yı, çeşitli bahanelerle istila edilip yüz binlerce insanın katledildiği ve bugün 5 milyondan fazla yetimin bulunduğu Irak’ı, hapishanelere insanların doldurulup onların diri diri yakıldığı Afganistan’ı unutmadık” diyerek sözlerine başlayan Adıyaman İnsani Yardım Derneği (YADER) Başkanı ve İHH Gönüllüsü Abdurrahman Gürbüzcan, “Unutmadık çünkü unutturmuyorlar. Demokrasi çığlıkları atıp demokratik seçimlerle ülke yönetimini eline alan sonrada çoluk çocuk demeden meydanlarda 3 bin insanın katledildiği Mısır’daki alçaklığı da bugün yaşıyoruz. Senaryo bitmiş değil çünkü çok uzun soluklu bir dizi film gibi bütün olanlar. Bir yaşındaki bebekten bile korkan alçaklar. Birilerinin kuklası ve can korkusu taşıyan Esed, onun yanında savaşan ve kadın, çocuk bakmadan katleden diğer korkaklar, ülkemizde mazlumların katilini menfaatleri doğrultusunda haklı gören sözde Müslümanlar, elbette hesap günü gelecek ve Allah’ın hesabı büyük olacak” diye konuştu.

Adıyaman İnsani Yardım Derneği (YADER) Başkanı ve İHH Gönüllüsü Abdurrahman Gürbüzcan, Mısır’da darbe yönetiminin katliamlarına, Suriye’de sivil halkı hedef alan kimyasal silah saldırısının eklenmesi üzerine Cuma Günü Ulu Camii’nde toplanarak, Demokrasi Parkı önünde gıyabi cenaze namazı kılındıktan sonra katillerin lanetleneceğini söyledi.

Adıyaman’dan Suriye ve Mısır halklarına destek verilmesi için gıyabi cenaze namazı kılındıktan sonra dev bir eylemin gerçekleşeceğini söyleyen Adıyaman İnsani Yardım Derneği (YADER) Başkanı ve İHH Gönüllüsü Abdurrahman Gürbüzcan, Cuma günü gerçekleşecek olan eyleme tüm siyasi partileri, sivil toplum örgütleri ve tüm vatandaşları davet etti.

“Mısır’da ve Suriye’de Müslümanlara karşı yapılan saldırıları protesto etmek amacıyla Cuma günü Ulu Camii önünde yürüyüş düzenlenecek” diyerek sözlerine başlayan YADER Başkanı ve İHH Gönüllüsü Abdurrahman Gürbüzcan, “Mısır’da ve Suriye’de yaşanan zulmü kınamak için düzenleyeceğimiz eyleme Adıyaman’da yaşayan bütün bireyler katılmalı. Bu eylemimize tüm siyasi partilerimizi, sivil toplum örgütlerimizi ve vatandaşlarımızı davet ediyorum. Yapacağımız eylemimizle birlikte Adıyaman’dan sesimizi tüm dünyaya duyuracağız. Eylemimiz Cuma günü Ulu Camii’nde kılınacak olan Cuma namazı sonrasında başlayacak ve Demokrasi Parkı’nda gıyabi cenaze namazı kılındıktan sonra Suriye’de ve Mısır’da katliam yapanlar lanetlenecek” ifadelerini

Haber: Ömer Karakuş

Bu Haberi Gördünmü!

Adıyaman’da Adnan Menderes anıldı 

AK Parti Adıyaman Teşkilatı Adnan Menderes’in idam edilişi ile ilgili basın açıklaması yaptı. AK Parti …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir