“Adıyaman Halkından Özür Diliyorum”

Spor Toto 3. Lig 1. Grup’ta mücadele eden Adıyamanspor, 2013-2014 futbol sezonunun ilk karşılaşmasında Ankara Demirspor’a kendi evinde 2-0 mağlup olunca Adıyamanspor Kulüp Başkanı Rağıp Ersoy, tüm taraflardan ve Adıyamanlılardan özür diledi.

Kaygısının Adıyaman veya Adıyamanspor olmadığını söyleyen Adıyamanspor Kulüp Başkanı Rağıp Ersoy, “Dedikodu yapmaktan vazgeçsinler” dedi.

“Ankara Demirspor maçında iyi oynamadık”

Geçen hafta yapılan Ankarademirspor-Adıyamanspor maçından dolayı Adıyamanspor taraftarına ve ilin bürokratlarına, takıma destek verenlere bir özür borcu olduğunu söyleyen Adıyamanspor Kulüp Başkanı Rağıp Ersoy,  “Ankara Demirspor maçında iyi oynamadık, sahaya hakim olmadık, maça konsantre olamadık. Burada suç bizim. Seyircimiz, bürokratımız, taraftarlarımız ve hakemlerimiz iyiydi. Futbolu daha anlayamadığımız için suçu hakemlerde, gözlemcilerde buluyoruz. Burada yönetimim değil, sadece ben ve takımım kötüydü. Bu yenilgiden dolayı Adıyaman halkından özür diliyorum. Maçta yenik düşmemizin sebebi maça konsantre olmamız, kamp problemi ve ilde yapılan aşırı derce dedikodular” şeklinde konuştu.

“Başkan Büyükaslan, “Prosedür dahilinde takıma yardımcı olabilirim” dedi”

Adıyamanspor üzerinden bir dedikodu furyası başlatıldığını belirten Başkan Rağıp Ersoy, “Telefonla futbolcularımızı arayarak, hasbıhal ediyorlar. Bu kişiler Adıyamanspor’u seviyorsalar, takımın hocasıyla ve futbolcularıyla irtibatlarını kessinler. Özellikle bu kişiler telefon trafiklerini kesinler ki, hoca takıma konsantre olsun. Birileri, “Paraları yok, 4 milyon 500 TL borçları var, icralıklar, kaçtılar, kaçacaklar” diyorlar.  Hiç kimse Adıyaman’ı sevmiyor. Adıyaman’ı, Adıyaman’da yaşayan yabancılar, ilimizde bulunan sanayiciler seviyor. Eğer Adıyaman ili Diyarbakır, Mardin, Kahramanmaraş gibi büyükşehirlerin arkasında kalmışsa, ev bu iller büyükşehir belediyesi olmuş, nüfusu da ilimizden daha fazla olmuşsa ve biz halen büyükşehir olmamışsak, bizde bir problem var demektir. Benim kaygılarım yok. Ben buraya onurumu, şerefimi koydum. Benim kaygım onurumun ve şerefimin ayaklar altında kalmasıdır. Benim kaygım Adıyaman veya Adıyamanspor’da değil. Dedikodu yapmaktan vazgeçsinler. Para vermiyorsanız konuşmayın. Valimiz Mahmut Demirtaş’la ve milletvekillerimizle bir çaba içerisindeyiz. Ama sonuca doğru gidemiyoruz.  Bu desteği dağıtmayalım, bertaraf etmeyelim. Kısmen de Belediye Başkanımız M. Necip Büyükaslan takımıza yardımcı olacağını söyledi. Başkan Büyükaslan, “Prosedür dahilinde takıma yardımcı olabilirim” dedi.  O zaman birileri Başkan Büyükaslan’la aramıza girmesin. Olmayan bir konu üzerinden bir iftira ortaya atıldığı zaman iletişimler bozuluyor, takımın kulüp başkanını kabul etmiyorlar. Birileri 3 ay ağızlarına ferman çeksin. İnsanları eleştirmeyi bir yana bıraktılar, bu defa da aileleri eleştirmeye başladılar. Bu memlekette insanlar çok çabuk çamur atıyorlar. Birileri olmayan bir şeyleri uydurmaktan utanmıyor” ifadelerini kullandı.

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir