Adıyaman Hasan Ağabeyini Son Yolculuğuna Uğurladı

Adıyaman Belediyesi Özel Kalem Müdürü Hasan Basri Kızılbay’ı son yolculuğuna binlerce kişi uğurladı.

Adıyaman Belediyesi Özel Kalem Müdürü iken, Belediye Başkan Yardımcılığı görevine atanan Hasan Basri Kızılbay (50) bir süredir tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Akciğer kanseri hastalığına yakalanan ve yaklaşık 8 aydan beri tedavi gören Hasan Basri Kızılbay, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Basri Kızılbay, Adıyaman Belediyesi Yeni Mezarlık Camiinde öğle namazından sonra kılınan cenaze namazıyla toprağa verildi. Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, Garnizon Komutanı Albay Davut Kulalar, İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy, Emniyet Müdürü Metin Alper, AK Parti İl Başkanı Abdurrahman Dimez, kamu kurum ve kuruluş müdürleri başta olmak üzere protokol üyelerinin de katıldığı cenaze namazına binlerce kişi katıldı.

Dualar eşliğinde aile mezarlığına defnedilen Hasan Basri Kızılbay’ın iki çocuk babası olduğu öğrenildi.

Hasan Basri Kızılbay’ın özgeçmişi ise şöyle:

“1970 yılında Adıyaman’da Doğdu. İlk,Orta ve Lise tahsilini Adıyaman’da tamamladıktan sonra yüksek tahsilini İnönü Üniversitesinde tamamladı. 1988 yılında Atatürk barajında teknik ressam olarak çalıştı. 1992 yılında Adıyaman Belediyesi imar uygulama teknisyeni olarak görev yaptı. 1996 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesinde çeşitli görevlerde bulundu. 1999 yılında tekrar Adıyaman Belediyesine geçiş yaparak çeşitli görevlerde bulundu ve son olarak Özel Kalem Müdürlüğü görevini sürdürmekte olup evli ve 2 çocuk babasıdır”

 

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir