Adıyaman İçin Bir Proje Daha

Opening Mindsto Digital Competence (Dijital Yetkinliğe Ufuk Açma) projesi Türkiye Ulusal Ajansınca değerlendirilerek hibe almaya hak kazandı.

Adıyaman Kalkınma, Kültür ve Sanat Derneği  Başkanı Mahmut Öztürk, yaptığı açıklamada, yenilik ve iyi uygulama ueğişimi için işbirliği imkanı verecek olan projenin, yetişkin eğitim alanına, özel olarak ise yaygın eğitimin kalitesinin arttırılmasının amaçlandığını bildirdi.

45 yaş ve üzeri yetişkinlerin dijital teknolojiler hakkında bilgi edinmesi ve dijital araçları kullanacak yetkinliği erişmeleri için olumlu tutum oluşturmak istediklerini belirten Öztürk, proje kapsamında çeşitli etkinlikler düzenleyerek, günlük yaşamda dijital araçları kullanma becerileri geliştirileceğini vurguladı.

Proje kapsamında dijital araçları kullanım becerileri artacak olan yetişkinlerin, insanlarla daha iyi iletişim kurabilecek ve topluma entegre olarak sosyal etkinliklere daha çok katılacağına dikkat çeken Öztürk, şu bilgileri verdi:

“Proje, ortak kurumlarla deneyim ve iyi uygulamaların değişimi,  çok kültürlü bir ortamda Avrupa boyutunda işbirliği için bir fırsat oluşturacaktır. Böylece,  Avrupa’da yaşlı nüfusun dijital öğrenme konusunda farkında lığı arttırılmış olacaktır. Projemiz, programa üye ülkelerdeki yetişkin eğitimi alanında faaliyet gösteren kurum, kuruluşlar arasındaki işbirliğinin güçlendirilmesi amaçlanmaktadır.  Proje kapsamında düzenlenecek olan etkinliklerin hedef kitlesi en genel anlamıyla, yetişkin eğitimi hizmeti veren  kurum ve kuruluşlar ile bu kurumlardaki idareciler, eğitimciler/öğretmenler ve öğrenicileri kapsamaktadır. Proje uygulanırken, başta olmak üzere sivil toplum kuruluşları, araştırma merkezleri, danışmanlık ve bilgi/iletişim kuruluşları ile özel kuruluşlar, yüksek öğrenim kurumları, müzeler, kütüphaneler gibi kuruluşlarla işbirliği yapılacaktır”

PHA

Bu Haberi Gördünmü!

Dağtekin ‘Bizim Adıyaman Sevdamız Var”

AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin bir basın açıklaması yayımlayarak Dr. Süleyman Kılınç’ın adaylığının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir